Zalety paneli podłogowych

Na większości podłóg w polskich domach królują panele. Nic dziwnego, skoro ich kupno wymaga mniejszego nakładu finansowego niż inwestycja w parkiet z prawdziwego drewna. Ponadto nie wymagają one takiej konserwacji jak tradycyjne podłogi z drewnianych desek i nie trzeba ich ich lakierować. Panele są też od nich bardziej twarde, a ich powierzchnia pokryta jest laminatem, który gwarantuje odporność na ścieranie, działanie substancji chemicznych, a także wilgoci.

Kroki na podłodze z paneli są co prawda bardziej słyszalne niż tej wykonanej z drewna drewnianej, jednak na rynku dostępne są rozwiązania zapewniające odpowiednią izolację akustyczną. Należą do nich pianka polipropylenowa albo płyty pilśniowe, które kładzie się jako pierwszą warstwę i dopiero na nich umieszcza panele. W zależności od naszych upodobań możemy wybrać wzory imitujące drewno, a nawet glazurę czy kamień. Bez kłopotu zaopatrzymy się także w panele kolorowe oraz o bardziej awangardowych czy wręcz abstrakcyjnych wzorach – sprawdź na https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/panel-deski-parkiety-klej-listwy-akcesoria-do-podlog/panele-podlogowe

Istotną cechą, jaką charakteryzują się panele podłogowe, jest łatwość ich układania. Z tą czynnością poradzi sobie każdy, nawet jeśli nie posiada doświadczenia w tej kwestii. Rozkładanie podłogi z wykorzystaniem paneli odbywa się zazwyczaj metodą na profil zatrzaskowy, dzięki czemu pracę wykonujemy sprawnie, szybko i bez większego bałaganu. Na rynku dostępne są również takie panele, do położenia których stosuje się sposób na pióro i wpust i tutaj potrzebny jest jeszcze klej, jednak nawet ta metoda nie powinna nastręczać problemów nowicjuszom.

Do układania paneli niepotrzebne są specjalistyczne narzędzia, wystarczy tylko pamiętać o kilku zasadach, takich jak odpowiednia temperatura w pomieszczeniu, osuszona podłoga i zostawienie szczelin dylatacyjnych. Panele bez obaw można zastosować na podłodze z ogrzewaniem wodnym. Warto także mieć świadomość, że w przypadku ewentualnej przeprowadzki może odpaść nam koszt podłogi w nowym lokum, bo o ile nie zastosowaliśmy metody klejenia, panele możemy rozmontować i zabrać ze sobą (warunkiem powodzenia takiej akcji jest brak uszkodzeń na spodniej, nośnej warstwie laminatu).

Wszystkie dostępne w sklepie Bricoman produkty mają wyraźnie zaznaczoną klasę ścieralności, więc możemy je dobrać odpowiednio do danego pomieszczenia, w zależności od tego, z jakim natężeniem będzie użytkowane. Ponadto panele podłogowe bez problemu poddają się pielęgnacji, więc bardzo łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy użyć tradycyjnych domowych środków, aby ułożona z nich podłoga lśniła.


Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz