Co to są szafy przesuwne?

Szafa jest jednym z najważniejszych mebli w każdym domu. To w niej trzymamy nasze ubrania i buty i od jej funkcjonalności zależy czy łatwo nam będzie zachować w nich ład i porządek. Szafę najczęściej stawiamy w sypialni lub w garderobie. Coraz częściej jednak jest to również zabudowa przedpokoju. Warto więc zadbać aby był to mebel nie tylko praktyczny ale i wizualnie ładny.

Na szczęście dziś mamy do wyboru szeroką gamę wzorów i kolorów szaf a ich producenci kładą duży nacisk na ich walory estetyczne. Od pewnego czasu popularne stały się szafy przesuwne, które prezentują się atrakcyjnie i nowocześnie. Charakteryzują się systemem przesuwnym drzwi. Otwieramy szafę przesuwając front po  specjalnych prowadnicach. Kółka zamontowane w górnej i dolnej krawędzi drzwi umożliwiają ich płynne i ciche otwieranie.

Jakie są zalety szaf przesuwnych?

Najważniejszą zaletą szaf przesuwnych jest możliwość ustawienia jej w każdym, nawet bardzo wąskim pomieszczeniu. Przesuwne drzwi w przeciwieństwie do tradycyjnych uchylnych nie wymagają dodatkowej przestrzeni na ich otwieranie. Zwłaszcza przy dużych szafach fronty mogą być szerokie. Przy szafie przesuwnej nie stanowi to problemu. Dlatego też takie szafy stosuje się często jako zabudowę wnęk na wąskich korytarzach czy w małych przedpokojach.

Na co zwracać uwagę przy zakupie szafy przesuwnej?

Wybierając szafę przesuwną warto pamiętać o kilku aspektach. Po pierwsze wybierzmy szafę z dobrym jakościowo systemem przesuwnym. Wielokrotnie w ciągu dnia będziemy otwierać drzwi szafy dlatego ważne jest aby przesuwały się cicho, lekko i płynnie. Aluminiowe prowadnice w połączeniu z łożyskowymi i gumowymi kółkami zapewnią nam komfortowe korzystanie z szafy. Ważne są również szczotki odbojowe we frontach. Dzięki temu przesuwające się drzwi nie obijają się o ramę szafy. W szafach przesuwnych szuflady są zwykle umieszczone wewnątrz. Warto sprawdzić czy zamontowane są na prowadnicach rolkowych, które upłynniają ich wysuwanie. Wielu producentów szaf przesuwnych ma w swojej ofercie modele szaf z lustrem na frontach. Jak wiadomo szafa lustrzana zawsze optycznie powiększa i rozjaśnia pomieszczenie. Wprowadza także nutę nowoczesności do wnętrza.

Najciekawsze modele szaf przesuwnych

W ofercie sklepu meblowego Ms-Meble24 znajdą Państwo szereg modeli szaf przesuwnych, dostępnych w różnorodnej kolorystyce. Posiadamy szafy wykończone w połysku, matowe jak i z lustrem na frontach. Przykładem tej ostatniej jest szafa przesuwna Debora z lustrem. Jest to bardzo pojemny mebel, występujący w kilku wielkościach. Fronty szafy Debora to w całości lustra. Dzięki temu szafa ta sprawi, że pomieszczenie w którym się znajdzie od razu wyda się większe i jaśniejsze. Szafa Mika na biały połysk to z kolei nowoczesne wzornictwo połączone z praktycznym i pojemnym wnętrzem. Profesjonalny system przesuwny i wysokiej jakości płyta laminowana pozwolą długo cieszyć się pięknem i komfortem korzystania z niej. Duża szafa przesuwna Mika VII doskonale sprawdzi się zarówno w sypialni, garderobie jak i jako zabudowa wnęki w przedpokoju.

Dodaj komentarz