Szafy metalowe na ważne dokumenty i kosztowności

Prowadząc dowolną firmę trzeba zadbać o bezpieczeństwo danych i mienia (w przypadku jego powierzenia) swoich klientów. Do tego celu można wykorzystać szafy metalowej na dokumenty. Podobnie rzecz ma się z prywatnymi istotnymi dokumentami, np. historią rachunków i faktur, bądź rozliczeń podatkowych, gdyż wszystkie te dokumenty należy przechowywać przez okres 5 lat, niezależnie od tego czy jest się osobą fizyczną czy prowadzi się działalność gospodarczą.

Przejrzystość przestrzeni biurowej

Szafy metalowe na dokumenty doskonale sprawdzą się w biurze, gdzie duża ilość umów, faktur i materiałów do tej pory znajdowała się na zwykłych regałach. W zamykanych szafach łatwiej usystematyzować wszystkie dokumenty i ułożyć według stopnia poufności. Do szafy mają dostęp jedynie zaufani pracownicy, którzy na prośbę przynoszą raporty i analizy finansowe z danego roku, a także sfinalizowane umowy, np. w sytuacji jej przedłużania i renegocjacji warunków. Umieszczone w szafach dokumenty są lepiej chronione przed zniszczeniem i zakurzeniem, a przede wszystkim wilgociom i mogą przetrwać wiele lat, aż do momentu, kiedy ze względu na przedawnienie będzie można je zniszczyć.

Szafy metalowe na dokumenty również w magazynach i warsztatach

Warsztaty samochodowe biorą na siebie dużą odpowiedzialność. Oczywiście są ubezpieczone od kradzieży mienia, Jednak kluczyki do samochodów, które powierzają im klienci po skończonej pracy, w danym dniu, a jeszcze przed zakończeniem naprawy i wydaniem ich klientowi mogą trafić do szafy metalowej na dokumenty. Dodatkowym zabezpieczenie przy posiadaniu takich szaf, wyposażonych w tradycyjny zamek na klucz jest posiadanie kasetki na szyfr, w której można schować klucz, a tym samym mieć większą pewność, że umieszczone w szafie kluczyki czy umowy zawarte z klientami indywidualnymi i firmami są właściwie chronione przed dostaniem się w niepowołane ręce.

Bezpieczne szafy w działach HR

Przechowywanie dokumentacji pracowniczej w firmach jest konieczne. Dopiero po zakończeniu stosunku pracy w danym roku podatkowym, mogą w następnym być przekazane do archiwum lub właściwych instytucji. Również dokumentacja pracownicza w świetle obowiązującego prawa o ochronie danych osobowych musi być chroniona przed wyciekiem. Dlatego w tym przypadku warto skorzystać z szafy pancernej, w której mogą być przechowywane oryginały świadectw pracy czy zawarte z pracownikiem umowy na czas określony i nieokreślony, czy umowy cywilnoprawne.

Szafy metalowe na dokumenty i kosztowności

Banki w swoich depozytach przechowują nie tylko pieniądze, ale również papiery wartościowe i złoto. Muszą się one znaleźć w szafach pancernych, które posiadają odpowiednie zabezpieczenia. Podwójne drzwi wykonane z blachy stalowej, a także systemy zabezpieczeń wewnętrznych, zewnętrznych, a także pomieszczeń, gdzie się znajdują gwarantują bezpieczeństwo ich przechowywania. W bankowych skrytkach przechowywane są zarówno biżuteria, jak i dzieła sztuki czy szczególnie wartościowe kolekcje filatelistyczne i numizmatyczne.

Szafy metalowe na dokumenty są nie tylko antywłamaniowe, ale i  wysoce ognioodporne. Dlatego ich zastosowanie jest tak szerokie w wielu branżach. Inwestycja w szafy antywłamaniowe, to inwestycja w przyszłość firmy, a także jej właściwe i uporządkowane prosperowanie. Oczywiście należy wybierać te modele, które objęte są certyfikatem Instytutu Mechaniki Precyzyjnej, dla szafy o określonej klasie. Do wyboru są szafy klasy S1 i S2 przeznaczone dla dokumentów niejawnych, a także klasy 0 – dla dokumentów ściśle tajnych.

Dodaj komentarz