Meble salonowe w stylu lat 60-70-tych

Meble salonowe nawiązujące do stylistyki z lat 60-tych i 70-tych są obecnie modnym trendem wyposażenia wnętrz.

Miłośnikom mebli, które przypominają te produkowane 50 lat temu, jednak oparte są na aktualnym minimalizmie są meble salonowe z kolekcji Delta meblepumo.pl. Meble produkowane są w Danii, z płyty meblowej w kolorze białym i dębu sonoma, natomiast nogi wykonywane są z litego drewna dębowego.

Meble salonowe w stylu lat 60-70-tychDuży stolik RTV

Dziś mebel, na którym stoi telewizor musi pomieścić również odtwarzacz DVD, Blu-Ray, konsolę do gier czy zestaw kina domowego, a jednocześnie nie zakłócić ładu i harmonii. Zadanie to spełni szeroki stolik RTV, na którym stać może telewizor o maksymalnej wielkości 45 cali. Jego 4 wnęki i 2 szuflady z metalowymi prowadnicami, pozwalają na rozmieszczenie wszelkich urządzeń peryferyjnych i odtwarzaczy, które potrzebne są do korzystania z uroków nowoczesnego telewizora.

Stolik kawowy

Kawa w gronie rodziny i przyjaciół to często najprzyjemniejsza rzecz, jaka zdarzyć się może w weekendowe popołudnie. Aby spotkanie nabrało jeszcze bardziej eleganckiego charakteru, warto podać kawę na ciekawym stoliku. Zawiera on nie tylko funkcjonalną wnękę na prasę, ale też rzadko spotykaną, w takich meblach, szufladę na drobiazgi. Dzięki temu, łatwiej utrzymać będzie porządek, podczas spotkań.

Meble na książki

Kolekcja literatury wymaga odpowiedniej oprawy i bezpiecznego przechowywania. Książki wiele mówią o właścicielu, ale równie dużo mówi o nim to, jak dba i jak przechowuje swoje zbiory. Do modernistycznego salonu wpasuje się mebel z pojemną szufladą i 5 wysokimi półkami, które pomieszczą spory księgozbiór. Odznacza się on awangardowym wzornictwem, przejawiającym się w unikalnej, pochyłej konstrukcji, dzięki której zbiór literatury zostanie efektownie zaprezentowany.

Komoda

Każda pani domu wie, że pewne rzeczy trzeba wyeksponować, a inne schować. Sprawdzi się w tym komoda z kolekcji Delta, która jest przeciwieństwem nudy i rutyny. Spora płyta jej blatu pozwala na zaprezentowanie domowych dekoracji, pamiątek i nagród, a pojemna szuflada i funkcjonalne szafki staną się idealną skrytką na wiele potrzebnych drobiazgów. Sześć dębowych nóżek zdobi i ociepla, ale przede wszystkim zapewnia stabilność dla regału i ustawionych na nim przedmiotów.

Meble salonowe w stylu lat 60-70-tych
Kolekcja ta odnajdzie się w industrialnym salonie, w którym na ścianie będzie surowy beton lub tynk, a na podłodze białe deski. Wówczas meble zgrają się z otoczeniem, tworząc niemal jednolitą, jasną całość.

Inną propozycją będzie pomalowanie jednej ze ścian na jaskrawy, żółty kolor, który jest charakterystyczny szczególnie dla lat 70-tych. Kolejnym mocnym akcentem może być zdjęcie przedstawiające krwisto czerwone maki. Mimo, że w pokoju takim podłoga będzie surowa, bo wyłożona zimnymi płytami w odcieniach grafitu, ze względu na intensywne barwy, nie będzie już typowo industrialnie.

Meble salonowe Delta wpasują się również do salonu urządzonego w stylu skandynawskim, gdzie królują odcienie bieli i szarości, a znakiem rozpoznawczym są duże okna bez firan, ani zasłon. W przeciwieństwie do surowych wnętrz, może być w nim dużo dekoracji takich jak obrazy, lampa czy dywany.

Meble salonowe w stylu lat 60-70-tych

Komentarzy: 2 “Meble salonowe w stylu lat 60-70-tych”

  1. Pingback: Remont mieszkania | Portal Remontowy
  2. Trackback: Remont mieszkania | Portal Remontowy

Dodaj komentarz