Jak wybrać idealną zmywarkę?

Jak wybrać idealną zmywarkę?Zmywarki są magicznym wynalazkiem. Wypełniasz je swoimi brudnymi, tłustymi talerzami i po prostu zamykasz drzwiczki, nie przejmując się niczym więcej. Po otwarciu drzwi zastajesz całkowicie czyste i błyszczące naczynia. Dzieje się to bez żadnego wysiłku, a wolny czas pozwala na robienie czegoś przyjemnego. Wybór zmywarki zamiast ręcznego mycia naczyń wydaje się zatem oczywistą decyzją, dlatego też nowoczesne projekty domów niemal stuprocentowo zakładają jej montaż. Ważne jest jednak to, aby wybrać odpowiedni dla siebie model.

Z wybraną przez siebie zmywarką będziesz mieszkać przez wiele lat, a z jej możliwości korzystać prawdopodobnie codziennie. Typowa zmywarka do naczyń służy zwykle od 9 do 12 lat. Musisz zatem wybrać najlepszy model, który spełnia Twoje szczególne potrzeby. Zmywarki są skomplikowanymi urządzeniami i mogą być bardzo drogie, więc ich dokładny wybór jest bardzo ważny.

Rozmiar ma znaczenie

Najważniejszą kwestią przy wyborze zmywarki jest jej rozmiar. Pomyśl, jak duża powierzchnia na zmywarkę jest dostępna w twojej kuchni? Czy będziesz musiał zmieniać całą zabudowę kuchni, aby zmieścić w niej zmywarkę? Czy jest to raczej wymiana tego sprzętu, który jest już wbudowany w szafkę kuchenną? Już odpowiedzi na te pytania ograniczą wybór spośród dostępnych typów zmywarek do naczyń. Najczęściej wybieranym modelem zmywarki jest standardowa, 24-calowa zmywarka do zabudowy, która znajduje się pod powierzchnią blatu. Na rynku znajdziesz też szczuplejsze modele, liczące sobie 18 cali. Niektóre modele są przenośne i mogą być ukryte w szafce, zaś inne są tak zaprojektowane, aby wyglądały jak szuflada szafki. Pojemność zmywarki jest pojęciem ściśle związanym z jej wielkością. Oczywiście mała zmywarka wbudowana w blat nie pomieści tak dużego ładunku naczyń, jak duże, zaawansowane modele. Jednak nie każda rodzina potrzebuje tak dużej pojemności. Przeanalizuj zatem własne potrzeby i przemyśl, czy kompaktowa zmywarka jest najlepszym wyborem dla Ciebie.

Zrób listę funkcji i sprawdź ją dwukrotnie

Inną ważną kwestią jest wiele różnych funkcji, które są dostępne w nowoczesnych zmywarkach. Zakres wyboru może wydawać się przytłaczający, jednak szybko można go znacznie zawęzić i zrozumieć. Zastanów się nad każdą funkcją i po prostu zdecyduj, czy jej potrzebujesz. Jeśli tak – dodaj ją do listy. Szybko okaże się, że pozostanie Ci niewielki wybór zmywarek, które spełniają Twoje potrzeby. Istnieje wiele różnych sposobów czyszczenia naczyń i wiele różnych rodzajów naczyń, które muszą być czyszczone. Dlatego nowoczesne urządzenia mają wiele programów z różnymi cyklami mycia. Niektóre są przeznaczone specjalnie do porcelany, szkła, garnków, patelni lub tworzyw sztucznych. W tej kwestii również uczciwie odpowiedz sobie, czego potrzebujesz i następnie poświęcić trochę czasu i wysiłku, aby nauczyć się wybierać i obsługiwać wszystkie programy. Jeśli natomiast z doświadczenia wiesz, że używasz jedynie podstawowych programów, a całej reszty nie będziesz używać, to nie ma sensu za nie przepłacać!

 

Jeden komentarz “Jak wybrać idealną zmywarkę?”

Dodaj komentarz