Wiaty drewniane, jako wielofunkcyjne rozwiązanie

Wiaty drewniane, jako wielofunkcyjne rozwiązanie 1Mając do dyspozycji całkiem sporą posesję, jednocześnie zależy nam na tym, by ją odpowiednio zaaranżować. Tak naprawdę zadanie nie jest wcale takie proste jak się wydaje, ponieważ w tym celu trzeba dokładnie rozplanować, gdzie poszczególne elementy powinny się znajdować. Ale z drugiej strony, warto mieć również na uwadze przede wszystkim to, że przy dzisiejszych dostępnych możliwościach, tak naprawdę wiele rozwiązań dostarcza nam jeszcze większej frajdy z korzystania z własnej działki.

Gdzie zamówić wiatę?

Zanim przejdziesz do planowania takiego miejsca, pewnie chcesz się dowiedzieć najpierw, czy zamówienie takiej wiaty jest w ogóle możliwe, a także czy czasem taka inwestycja nie pochłonie większości Twojego budżetu. Okazuje się, że warto korzystać z rozwiązań podsyłanych nam przez sprawdzonych producentów. W tym przypadku wiaty drewniane są produkowane pod specjalne zamówienie, przez http://www.geisser.pl/wiaty/. Możemy być zatem spokojni, iż taka konstrukcja na pewno będzie wykonana według naszych oczekiwań.

Warto jeszcze zacząć od tego, iż producent do budowy takich konstrukcji, posługuje się wyłącznie sprawdzonymi surowcami i materiałami. Najczęściej mowa jest o drewnie suszonym, które wyróżnia się tym, iż jest strugane aż z 4 stron. Ponadto, warto wspomnieć także o boazerii oraz deskach drewnianych. Takie elementy charakteryzują się grubością wynoszącą 19 lub 21 milimetrów. To także świadczy o tym, iż budowana konstrukcja będzie w pełni solidna.

Nie musisz się jednocześnie obawiać tego, iż zamawiając u tego producenta wiaty drewniane, takie konstrukcje nie wytrzymają próby czasu. Nic bardziej mylnego. Ponieważ tak naprawdę spokojnie możemy stwierdzić, iż wszystkie materiały posiadają certyfikaty FSC, świadczące o ich doskonałej jakości. W ten sposób nie musisz się obawiać, że drewniana konstrukcja nagle zostanie zjedzona przez korniki, czy też po prostu spleśnieje.

W tym miejscu, należy również dodać, iż wiaty są specjalnie zaimpregnowane na działanie wszelkich czynników atmosferycznych. Nie mówiąc o tym, że do takich środków ochronnych zaliczają się wyłącznie sprawdzone oraz najwyższej jakości środki. Wśród nich wymienić można między innymi lakierobejce, impregnaty, czy też lazury.

Klient także sam decyduje o tym, jakie będą mogły występować konkretne wykończenia wiaty. Przede wszystkim, samodzielnie podejmiesz decyzję o tym, z jakiego materiału ma zostać wykonane pokrycie dachowe. Najczęściej do wyboru jest gont papowy, czy też papa. Ale także z powodzeniem możesz liczyć również na doskonale przygotowane obróbki blacharskie, czy też zastosowanie specjalnej membrany EPDM, jeżeli zdecydujesz się wiatę z płaskim dachem. Każdy dach dodatkowo wyposażony jest w specjalny system odwadniający. Możesz zatem być całkowicie spokojny o to, że nawet najbardziej obfite deszcze, czy też opady śniegu, nie spowodują zalegania wody na zadaszeniu.

Przeznaczenie wiaty

Może i ktoś Ci już polecał wybudowanie wiaty na terenie Twojej posesji, ale sam cały czas nie jesteś do końca przekonany, do czego miałaby Ci posłużyć taka konstrukcja. Okazuje się, że takich możliwości jest naprawdę wiele.

Przede wszystkim wiata wykonana z drewna, może z powodzeniem posłużyć jako wiata garażowa. Dzięki temu, nie będziesz zmuszony już do parkowania swojego samochodu pod chmurką. Na pewno będziesz bardzo zadowolony z takiego rozwiązania, jeżeli Twoje auto będzie chronione przed opadami deszczu, czy też śniegiem. Ponadto osłonięcie od wiatru, również przyczynia się do wzrostu temperatury w tym zacisznym, zadaszonym miejscu.

Innym sposobem na wykorzystanie drewnianej wiaty, może być urządzenie mini otwartego pomieszczenia gospodarczego. Uwielbiasz majsterkować, ale na pewno nie lubisz tego robić w zamknięciu? Wiata drewniana postawiona w Twoim ogrodzie, pod tym względem sprawdzi się wprost rewelacyjnie.

Wtedy majsterkowanie na świeżym powietrzu będzie dla Ciebie prawdziwym relaksem. W końcu z powodzeniem można stwierdzić, że każdy będzie chciał dla siebie jak najlepsze rozwiązanie, do spędzania wolnego czasu w swój ulubiony sposób.

Jeżeli jednak wiata jest wyłącznie potrzebna Ci do urządzania przyjęć, czy też przesiadywania na świeżym powietrzu, ale mając nad sobą zadaszenie, chroniące przed deszczem, czy też promieniami słonecznymi, to również będziesz jak najbardziej zadowolony z takiego rozwiązania. W końcu to pod żadnym pozorem nie jest konieczne, żeby faktycznie posiadać w swoim ogrodzie, bądź też w innym miejscu altanę lub drewniany domek.  W zupełności wystarczy wiata drewniana, pod którą będzie można z powodzeniem rozłożyć meble ogrodowe, jak i również nie martwiąc się o nic, wypoczywać. Takie miejsce również okaże się być idealne, jeżeli chodzi o spędzanie czasu ze swoimi bliskimi. Urządzanie przyjęć, czy też tradycyjnego grilla, w końcu nie będzie dla Ciebie stanowić najmniejszego problemu. Najważniejsze jest to, by w rzeczywistości cały czas starać się zaplanować dokładnie to, czego rzeczywiście potrzebujesz. Na pewno będziesz ostatecznie zadowolony z rozwiązań podsuwanych przez producenta.

Wyposażenie pod wiatą

Gdy już zdecydujesz się na wiatę, a także przeznaczenie jej w konkretnym charakterze, nie pozostanie Ci również nic innego, jak najzwyczajniej w świecie ją odpowiednio wyposażyć. Na pewno zupełnie inne akcesoria przydadzą Ci się w chwili, kiedy zdecydujesz się na parkowanie pod wiatą swojego samochodu. Inne elementy oraz meble przydadzą Ci się również, kiedy pod takim zadaszeniem urządzisz miejsce do majsterkowania.

Jeżeli jednak wiata ma mieć charakter typowo rekreacyjny, to należy się w pierwszej kolejności skupić na zamówieniu odpowiednich mebli przeznaczonych do wypoczynku. Jak i również dodatków, sprawiających, iż klimat w takim zakątku będzie naprawdę klimatyczny.

Warto w takim razie mieć na uwadze, że przydadzą się donice obsadzone Twoimi ulubionymi roślinami. Na stronie producenta, u którego zamówisz wiatę drewnianą, również nie będzie najmniejszego problemu z zamówieniem donic ogrodowych – http://www.geisser.pl/donice-ogrodowe/.

W ten sposób, wszystko będzie się fantastycznie dopasowywać. A Tobie już nie pozostaje nic innego, jak najzwyczajniej w świecie wypoczywać i cieszyć się takim miejscem w swoim ogrodzie.

Jeden komentarz “Wiaty drewniane, jako wielofunkcyjne rozwiązanie”

Dodaj komentarz