Wybieramy funkcjonalną i niezawodną bramę garażową

Wybieramy funkcjonalną i niezawodną bramę garażowąCoraz chętniej wybierane przez Polaków nowoczesne projekty domów zwykle mają w swojej kubaturze uwzględniony garaż. Bez samochodu wielu dorosłych Polaków nie wyobraża sobie codzienności. Dlatego też, decydując się na budowę domu, muszą wybrać solidną i niezawodną bramę garażową. Jakie czynniki należy uwzględnić, rozważając tego typu zakup?

Bramy energooszczędne – czy na pewno dobre?

Wiele drzwi jest reklamowanych jako energooszczędne lub mocno izolowane, ale niekoniecznie jest to dobre. W większości przypadków, gdy właściciele domów używają garażu do przechowywania lub parkowania, izolacja nie jest potrzebna i może w rzeczywistości zatrzymać szkodliwe opary i chemikalia w środku. Izolujemy bramę garażową tylko wtedy, gdy korzystamy z garażu jako dodatkowego pomieszczenia w naszym domu. W przeciwnym razie wystarczy ocieplić ścianę między domem a garażem.

Z jakiego materiału warto wybrać bramy garażowe?

Drewno i drewno kompozytowe to zdecydowanie najpiękniejszy i najbardziej autentyczny materiał na bramy garażowe, wiąże się jednak z wysokimi kosztami. Dobrze wygląda, ale wymaga częstych konserwacji i nie jest tak trwałe jak inne drzwi. Kompozyt drewniany daje takie samo wrażenie jak drewno przy mniejszym ciężarze i przy tym ma niższą cenę.

Z kolei stalowe drzwi wykonane są z dwóch ocynkowanych warstw. Mają również mniejsze zapotrzebowanie na konserwację niż drewno, ale rdzewieją i są podatne na wgniecenia. Aby zminimalizować takie ryzyko, wybierajmy stal o dużej grubości lub z nakładką z włókna szklanego, która będzie odporna na rdzę i wgniecenia. Ponieważ aluminium jest niezwykle lekkie, ten materiał jest najlepszy do wyjątkowo szerokich drzwi podwójnych. Nowsze modele są mocniejsze i cięższe, a laminowane panele są odporne na wgniecenia. Włókno szklane jest plastyczne i dlatego może naśladować dowolny rodzaj materiału. Jednak minusem jest to, że włókno szklane może żółknąć i ostatecznie z czasem się zepsuć, szczególnie w niskich temperaturach.

Drzwi winylowe są bardzo trudne do wgniecenia lub złamania. Są podobne do konstrukcji z włókna szklanego, ale są trwalsze. Jedyną wadą jest to, że drzwi z winylu mają znacznie mniej kolorów i wzorów.

Bramy garażowe – najważniejsze kryteria wyboru

Poszukując dla siebie solidnej bramy garażowej, warto zwrócić uwagę na aspekty takie jak:

  • materiał wykonania – zazwyczaj wykorzystuje się metal, włókno szklane lub drewno;
  • stosunek ceny do jakości – jak to mówią jeśli nie widać różnicy, po co przepłacać?
  • sposób podnoszenia – może być otwierana automatycznie lub ręcznie;
  • okres gwarancji.

Pamiętajmy, że oprócz bramy garażowej, warto wybrać odpowiednią bramę wjazdową, dzięki której sprawnie wyjedziemy z posesji. Sprzedaż i montaż bram garażowych w Warszawie, a także serwis bram garażowych  oferuje wiele profesjonalnych firm.

Jeden komentarz “Wybieramy funkcjonalną i niezawodną bramę garażową”

Dodaj komentarz