Tapeta w lawendowe motywy, czyli jak myślami przenieść się do słonecznej Prowansji?

Tapety z kwiatowymi i roślinnymi motywami cieszą się wśród klientów coraz większą popularnością. Nic dziwnego, bowiem w dzisiejszych czasach mocno akcentuje się powrót do korzeni, a więc do natury. Ciekawym rozwiązaniem będą tapety lawenda, które myślami pozwalają nam przenieść się do słonecznej, francuskiej Prowansji. W jakich pomieszczeniach tapety lawenda sprawdzają się najlepiej?

Kwiatowe motywy w sypialni

Miejscem, w którym codziennie wypoczywamy i w którym uwielbiamy przebywać nie tylko nocą, jest sypialnia. To właśnie tam idealnie sprawdzają się tapety lawenda, bowiem dowiedziono, że kwiatowe i roślinne pomagają się odprężyć i wyciszyć, a przy tym ułatwiają też zasypianie. Oczywiście, nie można pominąć faktu, iż pięknie prezentują na ścianach w sypialni. Co ważne, fioletowa lawenda doskonale pasuje do koloru beżowego, brązowego czy szarego, czyli barw, w których najczęściej decydujemy się urządzić pomieszczenie do spania. Pamiętajmy, że tapeta w lawendę może wypełnić całą sypialnię, lecz bardzo ciekawie wygląda też, gdy umieścimy ją tylko na jednej ścianie.

Lawenda w salonie

Tapety lawenda będą idealnym wyborem nie tylko do sypialni, ale również do salonu. W tym miejscu każdego dnia spędzamy najwięcej czasu, relaksując się przed telewizorem, czytając książkę czy wypijając popołudniową kawę w towarzystwie znajomych bądź rodziny. Tapeta lawendowa pomoże nam myślami przenieść się do francuskiej Prowansji, i to bez względu na to, czy kiedyś było nam dane ją odwiedzić, czy też podróż znajduje się dopiero w sferze naszych marzeń. W salonie warto umieścić dodatkowo świeczki zapachowe bądź dyfuzor, za pomocą których rozprzestrzeni się piękny zapach lawendy. Tak urządzony salon może stanowić swoistą wizytówkę naszego mieszkania, dlatego warto pomyśleć nad takim właśnie rozwiązaniem. Ponadto, tapety lawenda pomogą nam nieco rozświetlić wnętrza, co jest istotne zwłaszcza w małych pomieszczeniach.

Tapeta w lawendę do przedpokoju

Przedpokój to problematyczne pomieszczenie, bowiem najczęściej pomysłów na ciekawe jego urządzenie brakuje nawet doświadczonym architektom. Tymczasem, stawiając na tapetę w modne wzory, nie musimy martwić się o dodatkowe ozdoby czy elementy dekoracyjne. Tapeta lawenda powita nas od wejścia, a tym samym poprawi nam humor. Pozwoli również opuścić mieszkanie w lepszym nastroju, udając się na przykład do pracy. Większe przedpokoje możemy w całości wyłożyć tapetą z lawendowymi motywami, w mniejszych pomieszczaniach połóżmy ją na jednej ścianie.

Dodaj komentarz