Jakie ogrodzenie pasuje do nowoczesnego domu?

Jeszcze do niedawna jedną z najbardziej eleganckich i pożądanych form ogrodzenia posesji prywatnych były płoty kute, uzupełnione elementami murowanymi. Takie płoty pasowały do dworkowego stylu, ale we współczesnych, często minimalistycznych aranżacjach, raczej się ich nie stosuje. Dla fanów stylu nowoczesnego ciekawszym wyborem są ogrodzenia aluminiowe, panelowe, składające się z przęseł poziomych lub pionowych, uzupełnione murowanymi słupkami i podmurówkami.

Zalety ogrodzeń aluminiowych

Pomijając kwestie estetyczne, największą korzyścią z wyboru ogrodzenia aluminiowego jest jego odporność na działanie czynników środowiskowych. W odróżnieniu od elementów stalowych aluminiowe konstrukcje nie rdzewieją i ich powierzchni nie trzeba zabezpieczać specjalnymi farbami o antykorozyjnych właściwościach. Ogrodzenia aluminiowe są również zdecydowanie lżejsze niż stalowe, żelazne (kute) czy drewniane. Ich dużą zaletą jest także wysoka estetyka wykonania. Powierzchnia aluminiowych przęseł jest idealnie gładka i nie wymaga dodatkowego szlifowania przed montażem. Sporą korzyścią z instalacji takiego ogrodzenia jest również możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Wykonanie płotu z paneli aluminiowych jest znacznie tańsze niż budowa płotu kutego, a nawet stalowego. To trwałe ogrodzenia doskonale komponujące się z nowoczesnymi, architektonicznymi stylami.

Ogrodzenie aluminiowe pionowe i poziome

W nowoczesnych stylizacjach stosuje się zwykle płoty o panelach poziomych. Aluminiowe panele instalowane są jeden nad drugim, zwykle z niewielkimi odstępami. Dzięki temu cała konstrukcja wydaje się lżejsza i bardziej estetyczna. Pomimo zastosowania przerw pomiędzy poziomymi panelami, ogrodzenie aluminiowe wciąż gwarantuje wysoki poziom prywatności, niemal zupełnie osłaniając teren prywatnej posesji. W sprzedaży dostępne są również panele pionowe, również drewnopodobne. Pionowy płot aluminiowy, zwłaszcza wykonany z paneli drewnopodobnych, jest rozwiązaniem pasującym do tradycyjnego domu z elementami typowymi dla wciąż popularnego w naszym kraju stylu dworkowego.

W nowoczesnych, często niezwykle minimalistycznych aranżacjach, miejsce kutych, bogato zdobionych ogrodzeń coraz częściej zajmują ich aluminiowe odpowiedniki składające się z elementów murowanych i całych przęseł lub pojedynczych paneli, które można instalować poziomo lub pionowo. Ogrodzenia z aluminium są estetyczne, niezwykle lekkie i bardzo trwałe. Takich płotów nie trzeba malować i impregnować. Gdy są mocno zabrudzone, wystarczy zmyć je wodą.

Dodaj komentarz