Stoliki kawowy czy ława?

Stoliki do kawy i ławy do salonu to obok sofy jedne z najbardziej znaczących mebli, które powinny znaleźć się w pokoju dziennym. Dobrze dobrane są dopełnieniem wnętrza i jego ozdobą. Z łatwością można znaleźć je w każdym sklepie meblowym, dostępne w różnych wymiarach i zróżnicowanej rozpiętości cenowej. Oto przegląd najpopularniejszych stolików i ław do salonu które będą nie tylko użyteczne, ale również pasujące do wielkości i stylu pokoju dziennego.

Stolik kawowy biały do nowoczesnych wnętrz

Jednymi z najmodniejszych trendów urządzania wnętrz jest styl nowoczesny. Urządzając salon w tej estetyce dobrze jest połączyć elementy o odmiennych kształtach, pamiętając jednak, aby meble były minimalistyczne. Przykładem dobrze zachowanych proporcji oraz świetnie pasującej stylistyki do wnętrz nowoczesnych jest kwadratowy stolik kawowy. Dostępny w kilku kolorach, może z powodzeniem być użyty również we wnętrzach klasycznych czy tak popularnym stylu wiejskim. Zamontowana półka pod blatem sprawdzi się do przechowywania aktualnie czytanej książki, drobiazgów czy laptopa. Kwadratowy stolik kawowy może również służyć jako stolik “pomocnik” zarówno w pokoju dziennym, jak i w sypialni. Niektóre osoby kwadratowy stolik wykorzystują jako miejsce do umieszczenia kwiatów doniczkowych.

Ława do salonu rozkładana

Trudno jednoznacznie określić co sprawdzi się lepiej w salonie, rozkładana ława czy kwadratowy stolik kawowy. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Wszystko zależy od potrzeb domowników, ale również od wielkości pomieszczenia w którym ma znajdować się mebel. Jeśli na co dzień przyjmujemy często gości, warto kupić rozkładaną ławę do salonu. Wadą ławy są jednak jej dość spore wymiary. Dysponując niewielką powierzchnią pokoju dziennego lepiej będzie pasował kwadratowy stolik do kawy lub inny o niewielkich wymiarach, który nie zagraci przestrzeni. Urządzając mały salon warto rozważnie dobierać meble, bez względu na to w jakim stylu chcemy go wyposażyć.

Kwadratowy stolik do kawy

Jednym z najczęściej popełnianych błędów w urządzaniu salonu jest zakup mebli, które swoimi gabarytami nie są dopasowane do wielkości pomieszczenia. Zdarza się często, iż do dużych salonów wybierane są niewielkie sofy, efektem czego pokój dzienny sprawia wrażenie mało przytulnego i nie do końca przemyślanego. Małe sofy i niewielki kwadratowy stolik do kawy świetnie sprawdzi się w niewielkim pokoju dziennym. Dlatego zanim kupimy meble pod wpływem impulsu, warto jest zaplanować pomieszczenie do którego poszukujemy sofy czy stolika i poszukać inspiracji do jego urządzenia w czasopismach lub internecie.

Dodaj komentarz