Na co zwracać uwagę przy zakupie sofy?

Na co zwracać uwagę przy zakupie sofy?

Salon jest jednym z pomieszczeń w którym spędzamy w domu najwięcej czasu. To właśnie tutaj odpoczywamy po całym dniu pracy i nauki,  wspólnie z rodziną oglądamy telewizję czy gramy w gry. W salonie również organizujemy przyjęcia okolicznościowe i święta w rodzinnym gronie. Mając na uwadze jak ważną funkcję w życiu rodziny spełnia salon, warto z uwagą dobierać meble, które będą się tam znajdowały.

Jednym z najważniejszych mebli w salonie jest bez wątpienia sofa. Znajdująca się zazwyczaj w centrum pomieszczenia, powinna być dopasowana nie tylko stylem i kolorem do charakteru wnętrza, ale również spełniać określone funkcje. Ale nie tylko względy estetyczne są istotne. Dobierając meble do salonu warto jest postawić na jakość wykonania oraz wygodę. Ważne jest również, aby sofa znajdująca się w salonie była praktyczna i łatwa do utrzymania w czystości.

Sofa czy kanapa narożna

W sklepach znaleźć można zarówno zwykłe sofy, jak i sofy narożne. Zanim jednak zdecydujemy się na którąś z tych dwóch opcji warto zastanowić się w którym miejsce w salonie będzie stał mebel oraz jakich powinien być on rozmiarów. Popularne sofy narożne mogą być nawet 5-6 osobowe, ale gabarytowo są one bardzo duże i nadają się tylko do salonów o dużym metrażu.  Do mniejszych salonów warto wziąć pod uwagę sofy o mniejszych wymiarach, które nie będą optycznie zmniejszały pomieszczenia.

Sofa do dużego salonu

Duży metraż salonu stwarza większe możliwości doboru mebli wypoczynkowych. Mając do dyspozycji sporą powierzchnię można zdecydować się na sofę, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale i stylowa. Przykładem może być sofa cupido w stylu klasycznym, która jest nie tylko bardzo wygodna, ale i niezwykle gustowna. Wytrzymały i łatwy do czyszczenia materiał z którego została wykonana, docenią zwłaszcza rodziny z dziećmi i właściciele domowych pupili. Większość sof przeznaczonych do dużych salonów nie posiada funkcji spania. Zaletą takiego rozwiązania jest często większe i wygodniejsze siedzisko oraz oparcie mebla.

Sofa rozkładana do małego salonu

Nie posiadając własnej sypialni można z powodzeniem postawić na sprawdzone rozwiązanie, jakim jest rozkładana sofa z funkcją spania. W ciągu dnia sofa będzie służyła domownikom do relaksu, w nocy natomiast zamieni się w pełnowymiarowe łóżko. W ofertach sklepów bez trudu znaleźć można rozkładane sofy, które po rozłożeniu do spania są nie tylko wygodne, ale i odpowiednie do noclegu nawet dla 3 osób. Możliwość rozłożenia kanapy sprawdzi się również podczas odwiedzin gości i konieczności zapewnienia im noclegu.

Dodaj komentarz