Stolik kawowy boho – ciekawa alternatywa dla tradycyjnego stołu

Jeszcze kilka lat temu bardzo modne było ustawianie w salonie dużego stołu, przy którym z powodzeniem można było spożywać posiłki. Dziś jednak trend ten uległ całkowitej zmianie i o wiele chętniej wybieramy do swoich salonów niewielkich rozmiarów stoliki, które często noszą nazwę kawowych. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego stołu oraz metalowych czy szklanych stolików, może być stolik kawowy boho. Dlaczego warto go wybrać?

W jakich wnętrzach sprawdzi się stolik kawowy boho?

Stolik kawowy boho to doskonały wybór do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, eko bądź właśnie boho. Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład stolik bambusowy, który wyglądem przypomina nieco duży bębenek. Oczywiście, jeden stolik może okazać się niewystarczający, dlatego dobrze jest zakupić zestaw, składający się z dwóch stolików kawowych boho. Ustawmy je w centralnej części salonu, obok połóżmy poduszki bądź worki do siedzenia i ciekawa, nietypowa aranżacja wnętrza gotowa! Nie musimy mieć kanapy, aby móc w spokoju zrelaksować się i wypić popołudniową kawę w domowym zaciszu – innego rodzaju siedziska świetnie pasują do stolików kawowych boho.

dodatki boho

Stolik idealny dla rodzin z dziećmi

Stolik kawowy boho cieszy się ogromną popularnością wśród rodzin z małymi dziećmi. Nie posiada on rogów czy innego typu niebezpiecznych wykończeń, o które dziecko może przypadkowo zahaczyć, robiąc sobie krzywdę. Okrągłe stoliki kawowe boho są więc w pełni bezpieczne zarówno dla maluszków, jak i dla starszaków. Oczywiście, należy uważać, aby dziecko nie wspinało się na mebel, ani też nie próbowało go przewrócić. Niemniej jednak, stoliki kawowe boho są kompromisem pomiędzy tradycyjnymi stołami, a całkowitym brakiem tego rodzaju mebla, na co często decydują się rodzice w trosce o bezpieczeństwo swoich dzieci. Tego typu stolik możemy w późniejszym czasie przenieść do pokoju dziecięcego, w którym starszaki spędzają czas ze swoimi kolegami.

Rozwiązanie nie tylko do salonu

Każdy, kto poszukuje oryginalnych rozwiązań w stylu boho do swojej jadalni, na taras bądź do sypialni, powinien pomyśleć o dedykowanych stolikach kawowych. Jak się okazuje, sprawdzają się one świetnie nie tylko w salonie, ale również w innych pomieszczeniach. Mogą z powodzeniem zastąpić nocny stolik w sypialni, plastikowy stół na balkonie bądź tarasie czy duży stół w jadalni. Stoliki kawowe boho możemy bez trudu przenieść w inne miejsce, jeśli w danym czasie w pomieszczeniu potrzebujemy nieco więcej przestrzeni. Są stosunkowo lekkie i nie zajmują wiele miejsca, nie trzeba ich też składać.

Dodaj komentarz