Paczki Polska-Anglia: jak je nadać, by jak najszybciej dotarły do odbiorcy?

Przesyłki kurierskie stanowią jeden z najlepszych i najszybszych sposobów na przekazanie prezentu czy potrzebnych rzeczy osobistych osobom przebywającym za granicą. Dotyczy to również Wielkiej Brytanii, która wprawdzie po Brexicie wprowadziła pewne ograniczenia, ale nadal usługi kuriera to wygodna forma szybkiego transportu rzeczy do tego kraju. Jak obecnie można wysyłać paczki Polska-Anglia w najkrótszym możliwym czasie?

Ile idzie paczka z Anglii do Polski?

Standardowy czas realizacji większości usług kurierskich wynosi obecnie maksimum dwie doby. Nadając paczkę w kraju, można liczyć na to, że dotrze do adresata nawet następnego dnia. Nieco dłużej, bo dwa dni robocze, są transportowane paczki do adresatów za granicą pod warunkiem, że są to kraje Unii Europejskiej. Wyspecjalizowane firmy kurierskie są doskonale zorganizowane, wysyłając transporty do poszczególnych krajów nawet każdego dnia. Na krótki czas realizacji wpływa też brak formalności.

W przypadku wysłania paczki z Anglii do Polski należy się liczyć z nieco dłuższym terminem realizacji Usługi. Wynika to z faktu, że po wyjściu UK z szeregów UE przesyłki muszą przejść przez obowiązkową odprawę celną. W praktyce oznacza to oczekiwanie na zweryfikowanie paczki przez celników oraz konieczność dopełnienia dodatkowych formalności przed wysyłką. Szacunkowy czas dostawy paczki Polska-Anglia wynosi 3-5 dni.

Jak nadawać paczki z Anglii do Polski?

Wysyłka paczek zagranicznych jest obecnie bardzo uproszczona. Nawet jeśli są to paczki Polska-Anglia, których nadanie wymaga dopełnienia specjalnych formalności i wniesienia dodatkowych opłat, wszystkie te czynności można wykonać przez Internet. Kurier do Polski z Anglii i z powrotem jest dostępny za pośrednictwem Euro Paka – https://www.euro-paka.pl/. Wystarczy wykonać kilka prostych czynności, praktycznie bez wychodzenia z domu. Paczki z Anglii do Polski są bowiem odbierane z miejsca nadania i dostarczane do rąk adresata.

Nadanie przesyłki kurierskiej na wyspy wymaga wykonania następujących kroków:

  • wpisanie w formularzu na stronie serwisu euro paka parametrów przesyłki i miejsca docelowego,
  • wybór odpowiedniej firmy kurierskiej z listy,
  • wypełnienie wymaganych dokumentów dostarczonych przez firmę kurierską,
  • wniesienie opłaty za usługę,
  • wyznaczenie daty i miejsca odbioru paczki Polska-Anglia,
  • oczekiwanie na kuriera.

Warto wiedzieć, że dodatkowe opłaty związane z opłatą celną zazwyczaj są już doliczane do ceny usługi. Jeśli agencja celna podczas kontroli podejmie decyzję o konieczności opłacenia cła, informację o tym otrzyma adresat. To on jest również zobowiązany do uiszczenia należności.

Jak przyspieszyć wysyłkę paczki z Anglii do Polski?

Wiedząc, ile idzie paczka z Anglii do Polski, można odpowiednio dostosować czas jej wysyłki tak, aby dotarła do adresata w pożądanym terminie. Jeśli jednak nadawcy zależy na czasie, powinien podjąć kilka kroków, które mogą w pewnym stopniu wpłynąć na czas dostawy. Realizacja usługi obejmuje wyłącznie dni robocze, dlatego należy zadbać o to, aby kurier Polska Anglia odebrał paczkę od nadawcy na początku tygodnia. Wysyłanie jej w środę czy czwartek lub przed kilkudniowym świętem wydłuży czas dostawy o liczbę dni wolnych od pracy.

Na czas dostarczenia paczki Polska-Anglia wpływa też dopełnienie wszystkich formalności w taki sposób, aby nie budziły wątpliwości celnika. Dotyczy to zarówno komponowania zawartości paczki, jak i sposobu wypełnienia deklaracji celnej. Jeśli podczas kontroli celnej pojawią się jakiekolwiek zastrzeżenia, przesyłka może zostać skierowana do rewizji. Informacji na temat sposobu wypełnienia formularzy udzielają pracownicy firm kurierskich. Wiele z nich można też znaleźć w serwisach pośredniczących w wysyłce.

Dodaj komentarz