Trampoliny ogrodowe to rozrywka nie tylko dla dzieci. Zobacz, jaki rozmiar trampoliny wybrać w przypadku dorosłych

trampoliny ogrodoweTrampolina w ogrodzie to wielka frajda dla wszystkich, którzy chcieliby nieco aktywniej spędzić czas. Jakie cechy powinna spełniać trampolina dla dorosłych? Czy trampolina jest bezpieczna? O czym jeszcze powinniśmy pamiętać przed zakupem?

Po czym można poznać dobre trampoliny?

Trampoliny na placu zabaw powinny mieć powierzchnię kilku metrów kwadratowych. Umożliwi to zarówno zabawę wielu osób w tym samym czasie, jak i wykonywanie nieco bardziej profesjonalnych ćwiczeń z wykorzystaniem tego urządzenia przez dorosłych. Jaki rozmiar wybrać? Pomóc w tym może poradnik w serwisie WebCamera.pl.

Z trampoliny mogą korzystać również dzieci, jednak powinny być one cały czas pod nadzorem. Niektóre trampoliny mają paski, które można przymocować do talii dziecka, co może sprawić, że będzie ono znacznie bezpieczniejsze. Mniejsza trampolina, która zmieści się w pokoju dziennym, nie jest zalecana, ponieważ może być o wiele bardziej niestabilna. Dzieci mogą z niej spaść lub upaść na podłogę.

Upewnij się, że trampolina ma bezpieczną kotwicę, która zapewnia jej stabilność. Nowoczesne trampoliny ogrodowe są w nie wyposażone, ale może być konieczne przymocowanie jej do ściany, mebli lub drzewa. Upewnij się, że po całym sezonie zabawy tkanina, z jakiej wykonana jest trampolina, nie ma żadnych przetarć, które byłyby dla nas niebezpieczne.

Jak dbać o trampolinę?

Trampolina powinna być przykryta. Jeśli trampolina jest przechowywana na jesień i zimę na przykład w piwnicy czy garażu, to sprawdź, czy pokrowiec jest prawidłowo założony i nie będzie sprawiał problemów. Miękka osłona powstrzyma wiatr od powodowania problemów, jednak jeśli trampolina jest otwarta, rozważ pokrycie jej wodoodporną osłoną, aby chronić winyl przed wilgocią.

Upewnij się, że jesteś w stanie bezpiecznie wejść na trampolinę. Trampoliny, które mają niski punkt wejścia, będą wymagały dodatkowego nadzoru, ponieważ trampolina może nie być w bezpiecznej pozycji dla Twojego dziecka.

Na wiosnę sprawdź, czy trampolina jest w dobrym stanie. Ważne jest, aby trampolina była dobrze utrzymana, aby tkanina była w dobrym stanie i aby nie było rozdarć na winylu. Jeśli tak jest, trampolina będzie bardziej stabilna i bezpieczniejsza. Upewnij się, że kotwy są mocne, ale paski z rzepami powinny być usunięte, aby można było prawidłowo zamontować pokrywę.

Trampoliny ogrodowe nie powinny być zamontowane w miejscach w ogrodzie, które trudno jest zabezpieczyć dla dzieci lub w miejscach, które nie są równe. Jeśli masz dzieci, lepszym rozwiązaniem może być umieszczenie trampoliny w ustronnym miejscu, aby nie narażać ich na ryzyko upadku.

Trampoliny a zdrowie

Trampoliny to również świetny sposób, by dbać o swoje zdrowie. Skakanie na nich aktywizuje wiele różnych grup mięśni w naszym ciele. Odpowiednio prowadzony trening może nam na przykład pomóc nam w aktywizacji wielu różnych grup mięśniowych po kontuzji. Można tu wskazać też na wzmocnienie mięśni grzbietu oraz ustabilizowanie dolnego odcinka kręgosłupa.

Dodaj komentarz