Modne zestawienia i inspiracje

Modne zestawienia i inspiracjeCoraz częściej korzystamy z porad architektów przy planowaniu remontu lub też urządzaniu nowego wnętrza. Coraz częściej również poświęcamy dużo czasu na przeglądanie stron oraz katalogów z ciekawymi pomysłami aranżacyjnymi. Podążając za pewnego rodzaju modą, staramy się stworzyć idealną przestrzeń – idealną – czyli naszą, taką, która odzwierciedla sposób życia, patrzenia na świat i inspiracje. Nie ma zatem idealnych przestrzeni dla wszystkich, a katalog powinien być puntem wyjścia dla własnych projektów. Stąd właśnie coraz częściej łączymy różne materiały, sięgamy po sprawdzone połączenia lub też odkrywamy na nowo to, co towarzyszy nam od wieków. Z takich inspiracji coraz modniejsze są mozaiki.

Co dać na ścianę?

Kwadraty, heksagony lub też cegiełka. Do tego setki wariantów kolorystycznych i możliwości aranżacyjnych. Mozaika  to jeden z najbardziej kreatywnych sposób wykończenia wnętrz, który doskonale łączy się z innymi materiałami budowlanymi takimi jak płytki ceramiczne, drewno czy nawet surowy beton. Świetnie wygląda jako dodatek do ozdoby, jak i element dominujący. Poza kształtem przyciąga różnorodność faktury i barwy szklanych elementów. Tutaj paleta jest niczym nieograniczona. Poza jasnymi odcieniami prym wiodą bardo nasycone modele. Coraz częściej tworzymy mozaiki z rożnych kolorów i w tym momencie ogranicza nas praktycznie nic. Tylko wyobraźnia. Szkło to bardzo wdzięczny materiał i pomimo swoich wiekowych tradycji idealnie oddaje modernistycznych charakter wnętrza. Do tego nadają się idealnie mozaiki metalizowane, lustrzane czy w kolorze inox. Podkreślają charakter mieszkania i idealnie wpisują się w najnowsze trendy. Jeszcze innym pomysłem jest „wydrukowanie” mozaiki z własnym obrazem i umieszczenie jej na ścianie.

Podział przestrzeni

Wykorzystanie mozaiki do zaznaczenia konkretnych przestrzeni jest świetnym pomysłem. Ten rodzaj ozdoby na ścianie idealnie sprawdza się jako całościowe wykończenie wnętrza, jak i jako element dekoracyjny, należy zwrócić uwagę, że poza niewątpliwym urokiem, barwnymi odblaskami mozaika idealnie nadaje się do eleganckiego wykończenia przestrzeni zaokrąglonych takich jak wanny, brodziki czy chociażby blaty pod umywalką. To ciekawe rozwiązanie, bo przecież coraz częściej sięgamy szczególnie w łazience po nieregularne kształty. Poza tym delikatne paski małych kolorowych kwadratów idealnie będą zdobić przestrzeń wokół okna czy lustra, tworząc ciekawe ramki i w piękny sposób mogą rozbić gładką ścianę płytek ceramicznych.

Jeden komentarz “Modne zestawienia i inspiracje”

Dodaj komentarz