Lampy wiszące do pokoju młodzieżowego – bunt nastolatka

W pokojach aranżowanych z myślą o swoich pociechach, nawet tych już nieco starszych, rodzice wystrzegają się elementów wyposażenia zagrażających zdrowiu. Myśl o oświetleniu kierowana jest zatem głównie w stronę plafonów lub innych konstrukcji, które są raczej płaskie, niewielkie, a do tego niezbyt kosztowne.

Buntowniczy nastolatek, który pomału zaczyna wkraczać w dorosłość, potrzebuje jednak czegoś, co będzie wyrazem jego gustów, zainteresowań, a nawet poglądów. A gdyby tak w pokoju młodzieżowym postawić na lampy wiszące?

Nastolatek ma swoje wymagania!

Nastolatkowie potrafią być naprawdę wymagający. Trudno się temu dziwić, młody wiek i pierwsze kłótnie z rodzicami, zderzenie ze światopoglądami, rzeczywistością znajdują swoje odzwierciedlenie nawet w aranżacji pokoju. W tej przestrzeni, którą nastolatek przez pewien czas zachowuje tylko dla siebie, z hukiem trzaskając drzwiami przed nosem nic nierozumiejących rodziców.

Jeśli aranżacja w każdym calu ma spełniać oczekiwania młodego buntownika, który chce, by wszystko wyglądało dokładnie tak, jak sobie wymarzył, warto przyjrzeć się propozycji lamp wiszących. Nie są to konstrukcje bajkowe, przesłodzone i kolorowe, jak w pokojach maluchów. To „dorosłe” oświetlenie, które kolorystyką, nowoczesnym wydaniem, detalami jest w stanie zaspokoić potrzeby młodych ludzi. Lampy wiszące, przykładowo z oferty sklepu Azzardo.com.pl, są w stanie dopełnić specyfiki młodzieżowych pokojów.

Lampy wiszące do pokoju młodzieżowego – bunt nastolatka

Kryształowe, ze szklanymi elementami, klasyczne i zdobione dla nastolatek, które lubią błyskotki, a aranżacja glamour jest w stanie dać upust ich wewnętrznym emocjom. Proste, bardzo wyraziste, jak czarne lampy niczym wyjęte prosto z loftów, dla już nie chłopców, a młodych mężczyzn, którzy chcą, by ich wnętrza były… po prostu męskie.

Bezpieczna przestrzeń nastolatka

O bezpieczeństwo poruszania się po pokoju z lampami wiszącymi, nie muszą się martwić nawet ci rodzice, którzy każdego wieczoru słyszą, jak ich uważające się za dorosłe dziecko, skacze po kanapie. Wystarczy wybrać lampę wiszącą o długości linki, na której jest zawieszana, dostosowanej do wysokości pokoju. W ofertach sklepów można również znaleźć lampy wiszące z regulacją wysokości, co oznacza dodatkową funkcjonalność, w tym dostosowanie poziomu oświetlenia do aktualnych potrzeb.

Lampa wisząca w pokoju młodzieżowym nie musi zastępować minimalistycznego plafonu jako światła głównego, który równomiernie rozprasza światło. To ciekawy pod względem aranżacyjnym pomysł na to, by oświetlić duże biurko ustawione pod ścianą.

W przypadku biurka liczy się połączenie oświetlenia zastosowanego nad nim, ale i tego dodatkowego. Nad wydzielonym fragmentem pomieszczenia, gdzie młody człowiek zwykle odrabia lekcje, uczy się czy oddaje artystycznym zainteresowaniem, warto umieścić pojedynczą lampę wiszącą. Wąski snop światła zawieszony nad blatem biurka doskonale oświetli część roboczą. Zastosowanie oświetlenia, w którym na szynie zostaje zamontowanych kilka punktów świetlnych, pozwala precyzyjnie sterować światłem i dowolnie je kierować.

Oświetlenie modne aż do dorosłości!

Lampy wiszące, które zagoszczą w pokoju młodzieżowym, nie znudzą się młodemu człowiekowi przez długie lata, jeśli wybór padnie na te, które pozwalają na zmianę klosza, abażura, detali. Niewielkim kosztem i prostymi trikami można całkowicie przemodelować wystrój pokoju nastolatka, bazując na już posiadanym oświetleniu. A czy Wasze dorastające pociechy mają już wymarzone lampy?

Dodaj komentarz