Jaką wybrać suszarkę na pranie? 3 suszarki na pranie do domu i ogrodu

Wybór suszarki na pranie wydaję się być banalnie prosty. Co więcej, istnieje spora pokusa, aby kupić pierwszą lepszą, najlepiej nie za drogę. Tylko takie podejście szybko może zwrócić się przeciwko Tobie. Dlaczego? Bo ten niepozorny sprzęt do domu musi być praktyczny, stabilny i najlepiej – zajmować jak najmniej miejsca. Radzimy, jak wybrać suszarkę na pranie oraz od razu podpowiadamy, jakie modele mogą być strzałem w dziesiątkę.

Jak wybrać suszarkę na pranie?

Aż chciałoby się rzec, że suszarka na pranie, jaka jest, każdy widzi. Tylko że w praktyce rzadko to się sprawdza, ponieważ o jej funkcjonalności decydują niuanse.

Najpopularniejszy model to suszarka stołowa. Jest przenośna, ma rozkładane skrzydła, lecz jej minusem jest to, że nie zawsze będzie odpowiednia do małych mieszkań (chyba że można ją rozłożyć na balkonie).

Na popularności zyskują pionowe suszarki na pranie. Są wyposażone w kółka, więc można je swobodnie przenosić z miejsca na miejsce. Mają kilka „półek”, które rozkładasz wedle potrzeb.

To propozycje suszarek „mobilnych”, przenośnych. Są jeszcze takie, które mocuje się do ściany – w łazience, na balkonie czy w ogrodzie. W przypadku łazienek minusem jest to, że zajmują przestrzeń użytkową. Suszarka może być też przymocowana do sufitu, nad wanną. Ciekawą opcją są suszarki nakładane na grzejnik lub parapet, choć ze względu na swoje gabaryty, to może być raczej dodatkowe akcesorium.

Niezależnie od tego, który z wymienionych modeli zakupisz, musisz zwrócić bardzo dużą uwagę na ich trwałość. Jak to ocenić? Po grubości i giętkości (a raczej jego braku) drucików. W końcu to one biorą na siebie całe obciążenie. W przypadku suszarek stołowych i pionowych liczy się stabilność nóżek, suszarka nie może się przewracać. I na końcu – mechanizm rozkładania musi być prosty, nie może się zacinać.

A gdy znasz już podstawy, przejdź do naszej listy polecanych modeli.

Suszarki na pranie Brabantia

Na początku chcielibyśmy polecić produkty marki Brabantia, ponieważ niezależnie od rodzaju suszarek, cechują się one bardzo dużą wytrzymałością. Suszarki na pranie Brabantia wraz z akcesoriami można kupić przez internet, np. na FabrykaForm.pl, dzięki czemu oszczędzisz, ponieważ nie są to produkty tanie.

Za to wybór jest bardzo duży. Kupisz suszarkę stołową z dodatkowym, dolnym poziomem, trzypoziomową suszarkę pionową, rozciąganą, mocowaną do ściany suszarkę czy, w końcu, suszarkę ogrodową, na różnego rodzaju podłoże. Wszystkie wersje są zabezpieczone przed korozją, nie musisz się więc martwić o tym, że szybko trzeba będzie je wymieniać.

Składana suszarka do ubrań Vileda

Markę Vileda raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, a w jej ofercie znajdziesz także stołową suszarkę do ubrań. Co ciekawa, jest wersja „mini”, idealna do małych mieszkań. Zwróć uwagę na to, że nóżki oraz rama jest wykonania z grubszych rurek, co zapewnia większą stabilność. Dodatkowym plusem są osłonki na rogach, dzięki którym nie musisz martwić się o to, że porysujesz podłogę podczas rozkładania suszarki.

Elektryczne suszarki

Na koniec mamy ciekawostkę – elektryczne suszarki. Rozwiązanie wręcz idealne, zwłaszcza zimą. Oczywiście, latem nie trzeba jej załączać, aby nie generować dodatkowego ciepła w domu.

Suszenie na takim sprzęcie jest bezpieczne, nie niszczy tkanin. Do tego jest lekki, składany, więc przechowywanie nie powinno stanowić problemu. Minusy są jednak dwa. Po pierwsze, suszarkę trzeba podłączyć do prądu, a to oznacza dodatkowe kable, ogranicza też ilość miejsc, gdzie można ją rozłożyć. I po drugie, pobierany jest prądu. Co prawda producenci takich gadżetów zapewniają, że zużycie energii jest niewielkie, zawsze to jednak zwiększy comiesięczny rachunek. Gdy w domu masz kaloryfery, może być to tylko niepotrzebny koszt.

Dodaj komentarz