Stoły i krzesła drewniane w rustykalnym domu

stoły i krzesła

Dom w stylu rustykalnym jest miejscem wyjątkowo ciepłym i przytulnym. Styl ten cenią nie tylko osoby starsze, ale coraz częściej sięgają po niego młodzi, poszukując harmonii i duszy w swoim mieszkaniu. Przy aranżacji rustykalnej niezwykle ważny jest wybór elementów wyposażenia, takich jak stoły i krzesła. Niezależnie od tego, czy posłużą one w jadalni, salonie czy kuchni, zadbajmy, by stanowiły spójną całość z pozostałymi meblami w naszym domu.

Współczesny rynek meblarski oferuje wiele różnorodnych propozycji stołów oraz krzeseł rustykalnych. Bywa, że są to produkty, które można bez trudu wkomponować zarówno do aranżacji wiejskich, jak też ich odmian, czyli stylistyki prowansalskiej, kolonialnej, romantycznej oraz klasycznej. W aranżacji rustykalnej sięgnijmy też po dodatki, takie jak ręcznie wykonane poduszki na krzesła oraz elementy rzeźbione.

Drewniane czy metalowe, czyli krótko o stylu rustykalnym

Osoby, które chcą konsekwentnie aranżować swoje mieszkanie w stylu rustico, powinny wybierać rozwiązania proste, a zarazem zbliżyć się do świata natury. Idealne będą zatem meble drewniane z widocznymi słojami, świetnie nadaje się tu drewno sosnowe i dębowe, a blaty stołów wykonane z takiego budulca podkreślą unikatowy charakter naszej przestrzeni. Stawiajmy na naturalność, wybierajmy krzesła drewniane tapicerowane jasną tkaniną lub takie bez obicia, z widoczną strukturą drewna.

Krzesła rustykalne zwykle mają tłoczone nogi, które powinny tworzyć spójną całość z nogami stołu. Jeśli mamy trudność z dopasowaniem różnych modeli, warto zakupić komplet rustykalny, co zaoszczędzi nam wiele czasu, a zarazem może się okazać opcją o wiele tańszą niż zakup poszczególnych elementów osobno. Na stole warto położyć bieżnik lub obrus z naturalnej lnianej bądź bawełnianej tkaniny, a na nim etniczny wazonik gliniany z bukietem polnych maków, co wniesie do naszego domu powiew wiejskiej beztroski i wspomnienie pięknych wakacji z odległej krainy dzieciństwa.

Dodaj komentarz