Jak zrobić z łazienki prywatne SPA?

Łazienka w stylu SPA? To na pewno rozwiązanie kuszące dla wielu osób. Pomieszczenie to już dawno przestało spełniać rolę miejsca, w którym dba się tylko o higienę. Znacznie częściej natomiast traktuje się je jako salon kąpielowy. Zwłaszcza duże łazienki mają sprzyjać relaksowi, a także gwarantować przestrzeń do wykonania ważnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zaprojektowanie przestrzeni sprzyjającej relaksowi

Zaprojektowanie przestrzeni sprzyjającej relaksowi jest kluczowe. Domowe SPA domaga się tego, aby wszystko było przemyślane. I jeśli sami nie wiemy do końca jak chcielibyśmy, aby prezentowały się określone przestrzenie to dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług w miejscu takim jak projektowanie wnętrz Poznań, ponieważ tam na pewno eksperci udzielą porad odnośnie tego, jak stworzyć domowy salon kąpielowy bez pominięcia istotnych elementów. W pierwszej kolejności trzeba uwzględnić kwestie techniczne. Znaczenie będzie mieć dobór oświetlenia. Nie może być to światło ostre, tylko nieco bardziej przytłumione. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na oświetlenie LEDowe, ponieważ daje dobre efekty wizualne, a na dodatek jest energooszczędne. Światło należy wybierać w ciepłych barwach. W przypadku oświetlenia należy też wspomnieć o świecach. Nie może ich zabraknąć w domowym SPA. Ich płomień wprowadzi ciepły nastrój. Kiedy zostanie uwzględnione oświetlenie ważny będzie wybór wanny. Jest to najważniejszy „mebel” w domowym SPA. Im wanna jest większa tym wygodniej będzie się z niej korzystało. Komfort użytkowania zwiększy model wyposażony w zagłówek. Z pewnością, jeśli skorzystamy z podpowiedzi w aranżacja wnętrz Poznań to takich wskazówek możemy się spodziewać. Podczas aranżacji łazienki na małe SPA nie można też zapominać o tym, by przy wannie znalazło się miejsce pełniące rolę półki. Istnieje bowiem ryzyko, że na brzegu wanny nie zmieszczą się wszystkie akcesoria i kosmetyki z jakich mamy zamiar korzystać.

architekt wnętrz

Jakie wybrać dodatki do domowego SPA?

Jeśli chodzi o dodatki, które mogą się okazać niezbędne w domowym spa to na pewno nie możemy zapominać o leżaku, zwłaszcza, gdy planujemy dłuższe seanse lub wiemy, że będziemy korzystać z niektórych dobrodziejstw relaksacyjnych na przykład z przyjaciółką. W pracownia i studio wnętrz projektanci zaaranżują całą przestrzeń i podpowiedzą na jakie leżaki się zdecydować. Z pewnością, jednym z korzystniejszych modeli jest leżak ze zdejmowanym miękkim wykończeniem. Można też ustawić parawan, który oddzieli część kąpielową od części pielęgnacyjnej.

Dodaj komentarz