Jak w funkcjonalny sposób zaaranżować przedpokój?

Przedpokój to pomieszczenie, które często pomijamy, zastanawiając się nad tym, jak zaaranżować mieszkanie. Jego stylizacją zajmujemy się na samym końcu, przywiązując do niej małą wagę. Tymczasem jest to błąd, gdyż pomieszczenie to pełni funkcję nie tylko praktyczną, ale również reprezentatywną. Jak odpowiednio zaaranżować przedpokój?

Dlaczego aranżacja przedpokoju jest tak istotna?

Przedpokój to zwykle jedno z mniejszych pomieszczeń, zwłaszcza jeśli mamy na myśli domy budowane według własnego projektu. Nie chcemy poświęcać mu zbyt wiele miejsca, gdyż w rzeczywistości nie przebywamy w nim zbyt wiele czasu. O poranku szykujemy się w przedpokoju do wyjścia, natomiast po południu zdejmujemy w nim buty, odzież wierzchnią i wchodzimy do wnętrza mieszkania. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że przedpokój pełni bardzo ważną rolę w naszym mieszkaniu – jest nie tylko praktycznym, ale i reprezentatywnym pomieszczeniem. To właśnie na niego w pierwszej kolejności zwracają uwagę goście, którzy nas odwiedzają. My również, wchodząc do mieszkania i widząc pięknie wyglądające wnętrze, jesteśmy w stanie pozytywnie się nastroić na resztę dnia. 

Jak w funkcjonalny sposób urządzić przedpokój?

W każdym przedpokoju musi znaleźć się mebel, w którym będzie można odłożyć odzież wierzchnią. Czasami decydujemy się na większych rozmiarów szafę, jednak takie rozwiązanie sprawdzi się wyłącznie w przypadku dużych pomieszczeń. Możemy również wybrać wieszak stojący, choć w ostatnim czasie nie cieszy się on dużą popularnością. Bardzo chętnie wybieramy natomiast niewielkich rozmiarów meble do przedpokoju, w których skład wchodzą właśnie wieszaczki na kurtki i innego typu odzież wierzchnią. Ważna jest również podstawka na obuwie bądź szafka, w której będzie można je przechowywać. Warto również zadbać o miejsce do siedzenia, gdzie będzie można wygodnie ubrać obuwie przed wyjściem na zewnątrz. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, które mogą mieć problemy ze schylaniem się. Urządzając przedpokój, inspiracje znajdziemy w licznych katalogach czy w internecie.

Oświetlenie przedpokoju – jakie wybrać?

Lampa, halogeny, a może podświetlane lustro, w którym będzie się można przejrzeć, wychodząc na zewnątrz? Możliwości jest naprawdę wiele, jednak przede wszystkim musimy zadbać o to, aby oświetlenie korytarza naszego przedpokoju było funkcjonalne. Dotyczy to zwłaszcza pomieszczeń, do których nie dociera światło naturalne bądź dociera w bardzo małych ilościach. Dobrze dobrane oświetlenie pięknie podkreśli atuty naszego przedpokoju, jednocześnie zachęcając do tego, aby obejrzeć pozostałą część mieszkania. Pamiętajmy, że styl w jakim zaaranżujemy przedpokój, powinien być zgodny z tym, jaki wybraliśmy dla pozostałych wnętrz. 

 

Dodaj komentarz