Dlaczego sztywna pianka poliuretanowa Typ PUR/PIR określana jest izolacją XXI wieku?

Termoizolacja budynku to często lekceważony przez inwestorów element, który w ostatecznym rozrachunku może odgrywać kluczową rolę. Jakie są najlepsze techniki ocieplania obiektów budowlanych? W ostatnich latach prawdziwym hitem jest sztywna pianka poliuretanowa PUR/PIR. Skąd wynika tak duża popularność tego materiału? Czym się charakteryzuje taka pianka? Zapraszam do czytania.

Sztywna pianka poliuretanowa – co musisz o niej wiedzieć?

Poszukujesz nowoczesnych rozwiązań, które zagwarantują wysokiej jakości, niezawodną izolację termiczną? Sztywne pianki typu PIR/PUR to materiały, które charakteryzują się wyjątkowo niską przewodnością ciepła. To właśnie dlatego są one w ścisłym topie, jeśli chodzi o najefektywniejsze metody termoizolacji ścian i nie tylko.

Wysoka wydajność sztywnej pianki poliuretanowej idzie w parze z jej wytrzymałością. Taka pianka jest niezwykle odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne, które mogłyby osłabić strukturę izolacji.

Duża sztywność materiału pozwala na dowolne docinanie płyt, przez co wykorzystuje je się do uszczelniania różnego rodzaju profili. Za takim rozwiązaniem przemawia również łatwość montażu, który nie zajmuje zbyt dużo czasu.

Termoizolacja PIR/PUR swoją popularność zawdzięcza również znikomemu wpływowi na środowisko. Jednym z częściej poruszanych tematów w XXI wieku jest ekologia. Sztywne pianki poliuretanowe spełniają wszystkie obowiązujące normy dotyczące ochrony środowiska.

Zależy Ci na najwyższej jakości termoizolacji? Postaw na produkty renomowanego producenta pianki poliuretanowej JAG. Firma działa w branży już od ponad 25 lat, dzięki czemu zdążyła zdobyć ogromne doświadczenie, które spożytkowała na udoskonalanie swoich produktów.

Zastosowanie pianki typu PUR oraz PIR

Zalet korzystania z pianki typu PUR/PIR jest mnóstwo. Przyczyniło się to do rozpowszechnienia popularności tego produktu na terenie całej Polski. W jakich jednak konkretnie sytuacjach postawić akurat na takie rozwiązanie?

Sztywna pianka poliuretanowa znajduje zastosowanie zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i budynków użyteczności publicznej. Ta termoizolacja świetnie sprawdzi się nawet w obiektach przemysłowych. Oprócz docieplania elewacji pianka znajdzie zastosowanie również podczas izolacji fundamentów stropów oraz poddaszy.

A co, jeśli piankę PUR/PIR skonfrontuje się ze skrajnie niskimi temperaturami? I tutaj nie powinny pojawić się żadne problemy. To właśnie dlatego nie rzadko wykorzystuje się ją również w chłodniach czy mroźniach.

Dodaj komentarz