Generalne porządki na wiosnę – wykorzystaj folię stretch

Wreszcie nastała upragniona wiosna! Można brać się za generalne porządki i przygotowania do nadchodzących świąt. Czasu jeszcze trochę jest, ale biorąc pod uwagę, ile rzeczy trzeba przejrzeć i uporządkować, lepiej zacząć już teraz. Na tapetę bierzemy między innymi garderobę, a do jej doprowadzenia do ładu przyda nam się… folia stretch!

Worki próżniowe i folia stretch

Jak co roku zaczynamy chować zimowe ubrania, a wyciągamy letnie. Przy okazji sprawdzamy, co na nas pasuje, a czego nie założyliśmy przez ostatnie 5 lat. Segregujemy. Część ubrań do odświeżenia w profesjonalnej pralni, inne do oddania, kolejne do przechowania, ponieważ przydadzą się dopiero w sezonie zimowym. Okazuje się, że jest tego całkiem sporo. Nieodzowne okażą się być kartony, ale nie tylko.

W worki próżniowe możemy zapakować zimowe kurtki. Szczególnie te puchowe zajmują dużo miejsca, a w worku stają się płaskie i wygodne do przechowania. Poza tym są dobrze chronione przed dostępem wilgoci czy też kurzu. Zimą wystarczy otworzyć worek i ubierać wybrane odzienie. Nie zawsze jednak worki spełniają nasze oczekiwania. Ich rozmiary niekoniecznie nam odpowiadają, a poza tym często okazuje się, że ten niby najlepszej jakości worek „puścił” w najmniej oczekiwanym momencie i wcale nie ochronił garderoby. Co robić?

Zamiast worków próżniowych lub jako ich uzupełnienie, skorzystajmy z folii stretch. Możemy podzielić na mniejsze „kupki” poszczególne kategorie ubrań i owinąć je elastyczną, przezroczystą folią. Nie trzeba będzie ich podpisywać, a folia, na przykład do zakupienia pod adresem https://opakowania24.eu/produkty/folia-stretch;46.html, sprawi, że ubrania nie będą narażone na zawilgocenie czy zakurzenie.

Ta sama folia sprawdza się do zabezpieczania obuwia. Owinięta nią para butów jest skutecznie chroniona przed wilgocią, kurzem, różnego rodzaju zabrudzeniami, ale i dostępem robactwa, które czasami zbiera się w piwnicy, na strychu lub w garażu – gdziekolwiek przechowujemy takie pakunki.

Porządki w kuchni

Gdy skończymy z garderobą, udajemy się do kuchni. I tutaj przyszedł czas na generalne sprzątanie, a podczas niego, jak zwykle odnajdujemy trochę drobiazgów, kuchennych bibelotów i naczyń, o których istnieniu w ogóle zapomnieliśmy. Do tego mamy zastawy, zestawy kieliszków i szklanek, które używamy co najwyżej dwa razy w roku – na święta. Szkoda ich wyrzucić, tym bardziej że często są to pamiątki i jesteśmy z nimi związani sentymentalnie. W kuchni jednak na co dzień zajmują zbędnie miejsce. Co robić?

Ponownie przydadzą się kartony i folia stretch. W kartonach łatwiej udźwignąć i przenieść ciężkie elementy wyposażenia kuchennego. Folia natomiast doskonale chroni, poza tym ułatwia pakowanie. Poszczególne naczynia, drobiazgi można owinąć tworząc jeden pakunek. Nic nie będzie się przesuwało, obijało o siebie, dzięki czemu zostanie zminimalizowane ryzyko trwałych uszkodzeń. Pakowanie stanie się bardzo proste i bezpieczne!

Gdy wiosna już zapukała do naszych drzwi, otwórzmy jej przygotowani odpowiednio na posezonowe porządki.

Dodaj komentarz