Czarne baterie łazienkowe – czy wymagają szczególnej pielęgnacji?

Bardziej wyraziste, modne i jednocześnie ponadczasowe! Czarne baterie łazienkowe zyskują na popularności w oszałamiającym tempie. Ich wybór to gwarancja stworzenia intrygującej, ale także w pełni wygodnej aranżacji.Ci, którzy stoją jeszcze przed wyborem odpowiedniej armatury często zadają pytanie czy czarne baterie łazienkowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji? Dlatego sklep internetowy Invena, który posiada czarne baterie łazienkowe w swojej ofercie, podpowiada jak je pielęgnować.

Chrom czy czarny mat

Zarówno baterie chromowane, jaki te w kolorze czarnego matu narażone są na działanie wody, mydła lub innych środków pielęgnacyjnych. Pojawienie się na powłoce osadu z kamienia czy mydlin jest więc nieuniknione, dlatego w obu przypadkach ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Wszelkiego rodzaju osady czy tak nielubiane zacieki lub odciski są mniej widoczne na kranie czarnym. Dlatego wbrew pozorom będzie on łatwiejszy do utrzymania w czystości. Specjaliści ze sklepu internetowego Invena podkreślają, że zarówno czarne baterie łazienkowe, jak i te chromowane wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

czarna bateria

Systematyka sposobem lśniącą baterię

Jeśli nasze baterie łazienkowe mają lśnić czystością i trwale służyć domownikom musimy być systematyczni. Wtedy nie dopuścimy, aby nasz kran znalazł się takim stanie, w którym doczyszczenie osadu będzie niemożliwe, a miejsca ewentualnej, ale prawdopodobnej korozji spowodują, że jedynym ratunkiem będzie jego wymiana. Baterie łazienkowe zatem należy czyścić co 2-3 dni lub co najmniej raz w tygodniu.

czarna bateria

Jak czyścić czarne baterie?

Tak samo jak chromowane. Do odpowiedniej pielęgnacji przydadzą nam się delikatne mleczko bez drobinek ścierających oraz miękka ściereczka. Wystarczy tylko, że przetrzemy delikatnie baterię ściereczką z płynem, opłuczemy ją i potem wytrzemy suchą ściereczką lub papierem. Do pielęgnacji przyda się także specjalny płyn do czyszczenia baterii (sklep internetowy Invena) Zawiera on substancje tworzące powłokę hydrofobową, dzięki czemu lśniący efekt utrzymuje się znacznie dłużej.

Pielęgnacja czarnych baterii zatem jest tak samo prosta jak baterii chromowanych. A skoro już mamy ochotę na odrobinę wyrazistej formy, to nie ma się nad czym zastanawiać. Czarne baterie nadadzą łazience indywidualnego, ponadczasowego charakteru, a przy odrobinie pielęgnacji będą trwałym i niekłopotliwym elementem wyposażenia.

Dodaj komentarz