Fornir kamienny – materiał do zadań specjalnych

salon

Jeśli szukasz materiałów wykończeniowych do zadań specjalnych to jesteś w dobrym miejscu. Nawet najbardziej wygórowane oczekiwania co do jakości i walorów estetycznych spełni fornir kamienny. Czym jest tzw. kamienna tapeta i jak ją wykorzystać? Odpowiedź znajdziesz w tekście.

Jak powstaje fornir kamienny?

Fornir kamienny to wyjątkowy materiał do wykończenia mieszkania, który zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Powstaje z łupków kamiennych, czyli skał metamorficznych o specyficznej charakterystyce. Łatwo jest je podzielić na płaskie i cienkie fragmenty, dzięki czemu możliwe jest tworzenie z nich, czegoś na kształt tapety.

Kamienne fragmenty łączone są włóknem szklanym, a także przy pomocy żywicy. Dzięki temu zachowują elastyczność i posiadają zwartą strukturę. Taka budowa sprawia, że są one odporne na pęknięcia.

Co ważne, ze względu na taki proces produkcji, możliwe jest stosowanie różnych materiałów. W ten sposób można uzyskiwać przeróżne kolory forniru kamiennego. W zależności od zawartości dominującego minerału uzyskuje się przeróżne kolory forniru kamiennego. To dobra wiadomość dla klientów, którzy dzięki temu mają szeroki wybór.

Montaż forniru kamiennego

Wbrew pozorom, montaż forniru kamiennego nie jest zadaniem trudnym. Gwarantuję Ci, że bez trudu poradzisz sobie z tym samodzielnie i to bez specjalistycznego sprzętu.

Cienkie warstwy forniru kamiennego z łatwością przykleisz do wybranej powierzchni. Grubość przeciętnego elementu wynosi maksymalnie 4 mm, dzięki czemu jest on lekki i łatwy do przycięcia.

Po przygotowaniu odpowiedniego kawałku, wystarczy przytwierdzić go do ściany z pomocą specjalnego kleju montażowego. Następnie należy pozbyć się zbędnych pęcherzyków powietrza znajdujących się pod powierzchnią tapety. Można to zrobić z pomocą wałka malarskiego.

Co przemawia za fornirem kamiennym?

Fornir kamienny zawdzięcza swoją popularność głównie dużym walorom estetycznym. Ogromny wybór wariantów kolorystycznych sprawia, że oferuje on w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Doskonale sprawdzi się jako dodatek w okolicach kominkach, a także jako główny materiał na ścianę w salonie. Z powodzeniem można go również wykorzystywać na zewnątrz. Dobrze radzi sobie ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi, dzięki czemu nie traci swojego blasku, nawet z upływem lat.

Co ważne, idealnie sprawdza się w mieszkaniach, zarówno w stylu nowoczesnych, jak i w mniej standardowych. Wszędzie tam uzupełnia aranżację wnętrza.

Dodaj komentarz