Czym jest fornir kamienny i gdzie znajduje swoje zastosowanie?

salon

Fornir kamienny jest często piękny jak naturalny kamień, który naśladuje. Tapeta kamienna doskonale uzupełnia aranżację nowoczesnych domów, tworząc unikalne ściany. Zanim zdecydujesz się na zakup tego materiału, dowiedz się, czym jest fornir kamienny i gdzie można go wykorzystać. Uwierz nam, możliwości jest naprawdę sporo.

Jak powstaje fornir kamienny?

Wbrew pozorom fornir kamienny nie jest materiałem najmłodszym. Produkowany jest on od końca XIX wieku, kiedy to powstała głównie z kamienia naturalnego – co potwierdzają badania archeologiczne. Wówczas do jego produkcji często wykorzystywano również cement.

W praktyce, fornir kamienny to cienki i elastyczny papier. Jest on w 100% wodooporny, a przy tym bardzo lekki, co ułatwia jego montaż. Blok forniru kamiennego ma około 3 milimetrów grubości. Do jego produkcji wykorzystuje się kamień łupkowy, który najczęściej stanowi warstwę wierzchnią.

Gdzie można użyć wyprodukowanego forniru kamiennego?

Kamień i drewno to dwa materiały, które zdobyły w ostatnim czasie ogromną popularność wśród architektów oraz projektantów wnętrz. Chętnie sięgają po nie również sami właściciele domów oraz mieszkań. Przy ich pomocy można stworzyć nowoczesne, a zarazem pełne ciepła wnętrza.

W trend ten doskonale wpisuje się fornir kamienny. Materiał pełen elegancji i nowoczesnego designu, który dodatkowo jest bardzo prosty w montażu. Ułatwia to jego wykorzystanie w czasie remontu.

Kamienna tapeta najczęściej wykorzystywana w salonach. Z jej wykorzystaniem powstają nowoczesne pojedyncze ściany, a także całe pomieszczenie. Co ważne, jest to materiał na tyle uniwersalny, że sprawdzi się w przypadku wielu aranżacji.

Fornir kamienny a design mieszkania

Fornir kamienny jest dobrym uzupełnieniem nowoczesnych pomieszczeń. Idealnie komponuje się z jaśniejszymi wnętrzami, dla których jest doskonałym przełamaniem. Doskonale pasuje jako materiał do pokrycia pojedynczej ściany w salonie lub wykończenia drobnych elementów aranżacyjnych.

Kamienna tapeta to również doskonały kompan nowoczesnego stylu loftowego. Idealnie współgra z surowością drewna oraz metalu, w połączaniu z którymi, tworzy wnętrza przypominające swoim wyglądem stare kamienice. W takiej aranżacji, fornir kamienny może pokrywać całe ściany, na przykład w salonie. Świetne wygląda na przykład jako tło ściany telewizyjnej.

Fornir kamienny to rozwiązanie dla osób wymagających, które szukają wyjątkowych materiałów wykończeniowych. Warto po niego sięgnąć, urządzając swoje mieszkanie lub dom.

Dodaj komentarz