Naturalna tapeta z kamienia – dlaczego warto stawiać na fornir na ścianie?

salon

Szukasz pomysłu na wyjątkowe wykończenie ścian w salonie? Jeśli tak, to sprawdź dokładnie, czym jest fornir kamienny i dowiedz się, jak go możesz wykorzystać. Możliwości jest naprawdę sporo.

Czym jest fornir kamienny?

Fornir kamienny to prawdziwy hit aranżacyjny. Od kilku lat jest coraz chętniej wykorzystywany przez projektantów i specjalistów od aranżacji wnętrz. Coraz bardziej przychylnie spoglądają na niego również właściciele domów jednorodzinnych i mieszkań, doceniając jego funkcjonalność i walory estetyczne.

W praktyce fornir kamienny to okładzina wykonana z kamienia naturalnego, która swoim wyglądem przypomina zwykłą tapetę. Między innymi dlatego, nazywana jest tapetą kamienną. Sam materiał jest bardzo lekki i elastyczny. Dodatkowo jest w 100% wodoodporny, dzięki czemu doskonale nadaje się na ściany w kuchni oraz salonie.

Grubość samego papieru to najczęściej od 2 do 4 milimetrów, dzięki czemu jest lekki i prosty w montażu. Łatwo jest również dostosować jego wielkość i rozmiar do swoich potrzeb.

Wytwarzany jest on w unikalnym procesie produkcji. W czasie jego trwania cienka warstwa kamienia (najczęściej łupkowego) jest zrywana z kamiennej płyty. Kamień jest dodatkowo wzmocniony włóknem szklanym oraz żywicą poliestrową, co zapewnia mu solidność.

Zalety tapety z kamienia

Fornir kamienny zdobył sporą popularność nie tylko ze względu na innowacyjny proces produkcji, ale również długą listę zalet. Na jej szczycie można wymienić niesamowite możliwości aranżacyjne, które oferuje. Tapety z forniru kamiennego dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i stylistycznych, dzięki czemu nadają się do kuchni, łazienki oraz salonu.

Co ważne, ogromny wybór możliwości sprawia, że materiał ten doskonale dopasowuje się do stylu samego mieszkania. Jest on często wykorzystywany w industrialnych wnętrzach, ale równie dobrze radzi sobie w klasycznym stylu, czy też nowoczesnych odsłonach.

Za fornirem kamiennym przemawiają również właściwości wytrzymałościowe. Tapeta kamienna może być z powodzeniem stosowana na zewnątrz, ponieważ dobrze radzi sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz słońcem. Jej powierzchnia nie ulega również zniszczeniu przez wodę, dlatego jest stosowana w łazienkach oraz kuchniach.

Naturalna tapeta z kamienia to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Warto rozważyć jej zakup, jeśli jesteś akurat w momencie urządzania swojego mieszkania, domu lub biura. Na pewno nie pożałujesz takiego zakupu.

Dodaj komentarz