Drobne naprawy i te poważniejsze, które należy wykonać przed Świętami – czyli odliczanie czas zacząć!

Święta zbliżają się wielkimi krokami, zatem jak stara „tradycja” mówi czas najwyższy wziąć się ostro do pracy. A więc jak to zwykle bywa czeka nas sporo sprzątania, szczególnie miejsc, które nie są użytkowane bądź użytkuje się je rzadko, typu strych. Ale myjemy też okna, choć jak możecie się domyślić nie ma to wielkiego sensu, biorąc pod uwagę, że wiele osób ogrzewa jeszcze dom kopciuchami, a osad zaraz osadza się na szybkach. Ale poza tym, że sprzątamy, powinniśmy także wykonać drobne naprawy, ale i te poważniejsze. W dzisiejszym wpisie przypomnimy Wam, o których powinniście pamiętać, dzięki temu unikniecie przykrych niespodzianek w Święta.

Naprawy w domu

Ekspres do kawy – a Ty kiedy wymieniałeś filtr?

Nie będziemy Was oszukiwać i my mamy słabość do kawy, zatem i naszego ekspresu, niestety ta słabość do tego pysznego, ciepłego napoju nie wiąże się z dbaniem o sprzęt. Tutaj pojawia się jakże ważne pytanie, które brzmi: A Ty kiedy wymieniałeś filtr? Cóż odpowiedź zapewne u większości jest podobna, czyli „nie wiem”. Ale jak możecie się domyślić nie wymienianie filtru może zakończyć się awarią. Zazwyczaj o tym nie myślimy dopóki nas to nie spotka, a jeżeli spotka nas to w Święta to czeka nas kawa sypana typu zalewajka. A skoro teraz jest jeszcze możliwość zakupu nowego filtra, to czas najwyższy to zrobić, a przy tym od razu zakupić odkamieniacz, bo zapewne także odkamienianie miało miejsce sporo czasu temu.

Cieknąca bateria łazienkowa – czy kupić czy naprawiać?

Jak wiadomo i to nie od dziś większość z nas chce, aby w Święta wszystko było perfect, zatem denerwuje nas każda niedoróbka czy awaria, choćby malutka. Oczywiście zdecydowanie lepiej mieć wszystko zapięte na ostatni guzik niż przez okres świąteczny narzekać i marudzić, to zostawimy sobie na lepienie pierogów. A więc koniecznie naprawcie cieknącą baterię łazienkową czy kuchenną. Czasami naprawa trwa tylko chwilę, gdyż awaria jest naprawdę trywialna, a jednak powoduje uporczywe kapanie wody czy przeciekanie. Swoją drogą może się okazać, że z małego kapania zrobi się duża ulewa, a tego przecież chcemy uniknąć, a to oznacza, że należy sprawdzić czy przypadkiem uszczelka się nie poluzowała. Może występować także konieczność zakupienia nowej. Dostępne są nawet zestawy naprawcze do umywalek, które kosztują niewiele, a jednak efekt i komfort jaki zapewniają jest bardzo duży.

Przyklej wreszcie tę listwę – czyli jak uniknąć przedświątecznego marudzenia

Gdy Święta zbliżają się coraz bardziej, to znak, że czas najwyższy rozpocząć przedświąteczne marudzenie, czyli tzw. przyczepki o wszystko i o nic. Może się więc okazać, że marudzenie będzie dotyczyło rzeczy, które do tej pory naprawy nie wymagały, a więc choćby listwy przypodłogowej, która nieco się odkleiła. A więc czas wyciągnąć skrzynkę majsterkowicza amatora i wyjąć z niej
kleje do zastosowań w domu. Może to być choćby klej poliuretanowy, którym można przyklejać drewno, a więc jeśli listwy są z drewna to ten wybór jest jak znalazł. Ale ten klej sprawdzi się też do podklejenia płytek na schodach, o których zapewne każda kobieta sobie przypomni zawsze wtedy, kiedy mężczyzna wygodnie usiądzie na kanapie. A jeżeli nie macie jeszcze odpowiednich klejów, które są niezbędne do domowych napraw, tych mniejszych czy większych, to koniecznie zajrzyjcie na sklep ataszek.pl.

Gdy wirówka zawodzi…

Cóż sprzątanie nie jest może ulubioną czynnością dla większości z nas, podobnie jak naprawianie, ale przynajmniej z praniem nie ma wiele problemów, no chyba, że pralka, a dokładnie funkcja wirowania ulegnie uszkodzeniu czy awarii. Cóż, pranie bez wirowania nie jest przyjemne. Zatem jeżeli i Wy zauważycie, że ubrania, które wyciągacie są bardzo mokre, to chyba doszło do awarii. Ale wbrew pozorom naprawa może być szybka, bo często za problemy z wirówką odpowiada zatkany filtr, który na szczęście można szybko i łatwo przeczyścić, a gwarantujemy Wam, że w filtrze można znaleźć naprawdę ciekawe rzeczy, choćby pojedyncze skarpetki. Zatem naprawa wirówki poleca po wyjęciu i wyczyszczeniu filtra i gotowe.

Jeżeli macie sporo napraw do wykonania, to warto zrobić sobie listę. Dzięki niej wszystko zdążycie, a wykonane naprawy będziecie mogli odhaczać.

Dodaj komentarz