Zwalczanie prusaków w domu: kiedy warto udać się do wyspecjalizowanych firm?

usuwanie robakowKiedy w domu pojawiają się owady, zwykle chcemy jak najszybciej się ich pozbyć. W przypadku niektórych insektów jest to szczególnie ważne. Należą do nich z pewnością karaczany, a więc rodzina owadów, w której znajdują się między innymi prusaki i karaluchy. Chcąc przeprowadzić skuteczne zwalczanie prusaków, najlepiej udać się do wyspecjalizowanej firmy. Jak pomogą specjaliści? Czy fachowa pomoc zawsze jest niezbędna? Wyjaśniamy!

Zwalczanie prusaków przez profesjonalistów

Na rynku działają specjalistyczne firmy, oferujące zwalczanie prusaków. Zwykle zajmują się one zwalczaniem różnego rodzaju owadów. Tępienie prusaków czy też zwalczanie karaluchów w domu może zostać przeprowadzone na wiele sposobów. Dlatego przed podjęciem działań specjaliści oceniają sytuację.

Biorą pod uwagę potencjalną wielkość populacji oraz warunki do przeprowadzenia działań. Rzecz w tym, że nie wszystkie środki do zwalczania prusaków mogą zostać zastosowane w mieszkaniu czy też w sąsiedztwie żywności. W takich przypadkach niezbędna jest szczególna ostrożność. O tym, jak zwalczyć prusaki w domu i w innych obiektach wiedzą na przykład specjaliści z firmy Stander, która od lat zajmuje się między innymi tępieniem insektów w mieszkaniach oraz budynkach użyteczności publicznej.

Jakie środki do zwalczania prusaków są polecane przez specjalistów?

Jak już wspomnieliśmy, zwalczanie prusaków może przebiegać na różne sposoby. Jednak niektóre środki do zwalczania prusaków co cenione wyżej od innych. Dzisiaj zarówno usuwanie prusaków, jak i zwalczanie karaluchów w domu odbywa się zwykle z zastosowanie specjalistycznego żelu.

Jest to specjalna substancja, w której składzie znaleźć można nie tylko truciznę, ale również feromony. Owady są wabione przez żel, spożywają go, a resztą karmią swoich pobratymców. Po pewnym czasie wszystkie padają. Żelowanie jest skuteczne, a do tego bezpieczne, przez co to najczęstsza odpowiedź na pytanie, jak zwalczyć prusaki w domu. Jednak jak zwalczyć prusaki w sklepie?

W przypadku sklepu czy dużego budynku użyteczności publicznej zwalczanie prusaków również może się odbyć poprzez żelowanie. Zwłaszcza jeśli mowa o sklepie spożywczym. Zastosowanie innej metody mogłoby doprowadzić do zniszczenia żywności.

Alternatywne metody zwalczania prusaków w domu

Natomiast w pozostałych przypadkach rozwiązania stanowią: oprysk szczegółowy i zamgławianie. Pierwsza metoda to aplikacja silnie skoncentrowanego środka biobójczego dokładnie w miejscu występowania insektów. Zwalczanie prusaków ULV to stworzenie zimnej mgły na terenie żerowania populacji owadów. Znajdują się w niej cząsteczki z trucizną, które po rozdeptaniu przez prusaki prowadzą do ich neutralizacji.

Choć istnieją pewne domowe sposoby na zwalczanie prusaków, ich skuteczność jest relatywnie niska. Zwykle likwidują one tylko część populacji. Problem karaczanów nie powinien być bagatelizowany. Ze względów sanitarnych ich obecność w jakimkolwiek pomieszczeniu stanowi duże zagrożenie dla człowieka. Dlatego też profesjonalne zwalczanie prusaków to zawsze konieczność, gdziekolwiek pojawią się te szkodniki.

Dodaj komentarz