Szalunki ścienne – 3 powody, dla których warto na nie postawić

budowa domuSzalunki ścienne są wykorzystywane w trakcie budowy domów, bloków i innych budynków. Są to tymczasowe konstrukcje, które są niezbędne w procesie budowy. Ich zadaniem jest nadanie kształtu ścianom i podtrzymanie zastygającego w nich betonu. Dlaczego warto na nie postawić? Podpowiadamy.

Łatwy sposób montażu

Pierwszym powodem, dla którego warto zdecydować się na szalunki ścienne, jest ich łatwy i przystępny sposób montażu. Do wyboru mamy 2 rodzaje sposobu ich montowania w zależności od tego, jakim sprzętem na budowie dysponujemy. Pierwszym typem są szalunki, które mogą być montowane ręcznie. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że nie potrzebujemy specjalnych ciężkich dźwigów, aby móc je postawić. Drugim rodzajem z kolei są modele przeznaczone do stawiania przez maszynę. Jeżeli posiadamy na budowie dźwigi lub żurawie, takie rozwiązanie z pewnością oszczędzi nam sporo czasu. Szalunki można wykorzystać podczas budowy zarówno małych, dużych jak i skomplikowanych budynków – posiadających zarówno proste jak i łukowe ściany. Ich montaż i demontaż jest szybki ze względu na zastosowane w nich zamki, które błyskawicznie umożliwiają nam łączenie poszczególnych elementów konstrukcji, a także ich transport w inne miejsca budowy.

Zobacz także: https://festiwalnurt.pl/sposoby-na-szybkie-wykonanie-elewacji-domu/

Szalunki ścienne to oszczędność czasu i pieniędzy

Ze względu na to, że budowa domu i innych budynków bardzo często ma opóźnienia, szalunki mogą być bardzo pomocne. Opóźnienia mogą być spowodowane zarówno przez czynnik ludzki jak i błędy na budowie wytknięte przez kierownika budowy jak i przez warunki atmosferyczne, które czasami uniemożliwiają nam wykonywanie różnego rodzaju poszczególnych etapów budowy, a także problemy logistyczne. O tym, że opóźnienia na budowie zdarzają się często, wie każdy fachowiec. Dzięki szalunkowy ściennym można znacznie przyspieszyć budowę, ponieważ gotowe elementy montowane są w bardzo szybki sposób w odróżnieniu od tradycyjnego deskowania, czyli układania tych desek. Dlatego profesjonalne firmy budowlane bardzo często decydują się na zakup swojego zestawu szalunków. Natomiast kiedy decydujemy się na budowę na przykład domu jednorodzinnego, nie ma potrzeby kupowania szalunków, ponieważ możemy je wynająć na przykład na https://szalbud.pl/.

Szalunki ścienne można wykorzystywać wielokrotnie

Szalunki ścienne mogą być wykorzystywane wielokrotnie, dlatego też istnieją ich wypożyczalnie. Ważne jest oczywiście to, aby używać ich zgodnie z przeznaczeniem i we właściwy sposób. Producenci zabezpieczają je specjalnymi substancjami, aby drobne uszkodzenia, które mogą wyniknąć w trakcie budowy, nie wpłynęły na ich funkcjonalność.

Dodaj komentarz