Wiszące fotele ogrodowe – od czego zależy ich cena?

Kto nie marzy o pięknym ogrodzie? Każdy inaczej może definiować jego piękno. Wszystko jest kwestią indywidualnego gustu – jedni będą preferować francuskie ogrody rodem z XIX wieku, inni – ogrody nowoczesne. Ale ogród to nie tylko drzewa, krzewy i kwiaty. To również ciekawie zaaranżowana strefa relaksu. Nigdzie nie relaksuje się tak dobrze, jak na wiszącym fotelu!

Jak wyczarować doskonały taras?

Wszystko zależy od własnej wyobraźni lub od kreatywności projektanta terenu zielonego. Taras, który idealnie wygląda w katalogu, w praktyce wcale nie musi być ideałem. Dlatego warto, aby  poświęcić mu czas na odpowiednią aranżację i dobór mebli ogrodowych. Taka inwestycja czasowa odwdzięczy się wartościowym odpoczynkiem na tarasie. Na taras można wydać mniej lub więcej pieniędzy – to kwestia zasobności portfela, własnych upodobań co do designu i jakości produktów. Przydomowe uroczysko może stać się centrum rodzinnych wydarzeń, sporą atrakcją dla znajomych lub ulubionym miejscem do odpoczynku.

Bardzo interesującym elementem mogą być wiszące fotele ogrodowe, przypominające nieco wiszące kosze z wikliny lub rattanu.  Taki rodzaj mebli zazwyczaj jest przeznaczony dla jednej lub dwóch osób. Nowoczesny design od razu rzuca się w oczy – ogrodowe fotele wiszące to detal, którego nie da się nie zauważyć! Tego typu meble praktycznie zawsze wywołują spektakularny efekt i stają się obiektem pożądania.

Wyjątkowy komfort dla wszystkich

Zaletą koszy ogrodowych wiszących jest to, że są bardzo wygodne. Można w nich relaksować się, na przykład czytając książkę lub kolorowe czasopisma. Można w nich komfortowo cieszyć się odpoczynkiem po męczącym dniu pracy. Tego typu meble to doskonała pod względem designerskim konstrukcja i miękkie poduszki. Co więcej – całość bez problemu można przenieść w dowolne miejsce w ogrodzie. Mobilność foteli wiszących jest cechą bardzo docenianą przez ich użytkowników. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by po zakończonym sezonie takie ogrodowe fotele wstawić do domu, gdzie będą uzupełniać wystrój wnętrz. Dzięki takiej możliwości wiszące fotele nie będą generować problemów z ich przechowywaniem. Więcej informacji na temat przechowywania tego rodzaju mebli znajdziesz w tym wpisie o fotelach ogrodowych.

Czy warto inwestować w drogie fotele ogrodowe?

Każdy inwestuje w taki fotel, na jaki pozwoli mu domowy budżet. W przypadku ogrodowych foteli wiszących cena może być mocno zróżnicowana. Kwota jednak idzie zawsze w parze z jakością, czyli przy niskiej cenie nie należy spodziewać się wysokiej jakości produktu, a więc satysfakcjonującej trwałości. Tego typu mebel produkowany jest z technorattanu, a jego konstrukcja powinna być metalowa (lub stalowa). Nie mniej ważne są elementy łączące konstrukcję, w tym przypadku sprężyna do zawieszenia. Powinna być odpowiednio mocna i wytrzymać maksymalny udźwig (dla jednej lub dla dwóch osób). Już na pierwszy rzut oka można zobaczyć, czy fotel ogrodowy jest solidny, choć trzeba wiedzieć, na jakie aspekty zwracać uwagę.

Klienci kupujący meble ogrodowe mają różne potrzeby i wymagania – niektórzy preferują fotele na wiele lat, a inni będą je wymieniać co sezon lub dwa, ponieważ nie lubią mieć długo tych samych mebli. Wiszący fotel ogrodowy przede wszystkim ma zapewniać radość i przyjemność z jego posiadania. Wiadomą kwestią jest, że każdy z nas chciałby zakupić fotel, który się po prostu podoba i w takim przypadku cena powinna mieć znaczenie drugorzędne. Taki zakup z pewnością odwdzięczy się swoim urokiem i wygodą. Zadowoleni użytkownicy twierdzą, że takiej przyjemności nie da się przeliczyć na pieniądze i nie żałują wydatku. W czasach, gdy dominuje szybki tryb życia, ogrodowy przystanek w wiszącym fotelu może być najcenniejszą atrakcją dla całej rodziny.

Dodaj komentarz