Stolik kawowy – jak dobrać go do salonu?

Stolik kawowy to jeden z niezbędnych mebli w salonie. Ustawiony przy komplecie wypoczynkowym stanowi nie tylko podparcie dla napojów, ale też innych przedmiotów, które chce się mieć pod ręką. Jak dobrać odpowiedni stolik kawowy do salonu? Poznaj nasze porady!

Czym powinien wyróżniać się dobry stolik kawowy?

Najczęściej jest niski i mały, jednak może mieć także inne formy – stolik kawowy to mebel, który potrafi łączyć w sobie funkcjonalność wraz z estetyką.

Stolik kawowy najczęściej umieszczany jest przed kanapą lub narożnikiem, jednak można także ustawić go w innych miejscach, na przykład koło fotela, z boku mebla wypoczynkowego. Dla niezdecydowanych dobrym wyborem mogą być stoliki na kółkach, które pozwalają na łatwe i szybkie przemieszczanie mebla.

Konstrukcja stolika kawowego powinna odpowiadać potrzebom użytkowników. Dla jednej osoby wystarczy niewielki stolik, natomiast dla innej lepszym wyborem będzie model o większej powierzchni do przechowywania. Alternatywą dla stolika kawowego może być także rozkładana ława.

W salonie nie trzeba też ograniczać się tylko do jednego stolika kawowego i można wybrać kilka. Niektórzy producenci oferują również zestawy stolików lub efektowny komplet można przygotować samodzielnie.

Oczywiście, dobry stolik kawowy powinien także cechować się solidną konstrukcją. Powinien być stabilny, wytrzymały, odporny na wilgoć i łatwy w czyszczeniu, ponieważ może być narażony na rozlanie kawy czy herbaty.

Stolik kawowy a styl aranżacji wnętrza

Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć zarówno proste, jak i designerskie meble do salonu – https://designd10.pl Jak dobrać odpowiedni stolik kawowy pod kątem stylu aranżacji wnętrz?

Styl skandynawski

W tym wnętrzu świetnie wyglądają proste stoliki, na przykład wykonane w całości z drewna, z kontrastowym czy nieregularnym blatem. Można wybrać też konstrukcje jak kosze z blatem.

Styl nowoczesny

W nowoczesnym wnętrzu świetnie wyglądają bardzo proste meble, na przykład wykonane z płyty o wysokim połysku. Także można wybrać stoliki o nietypowych kształtach, wielopoziomowe.

Styl loft

We wnętrzu o przemysłowym stylu świetnie sprawdzi się stolik z blatem z drewna albo z jego imitacji oraz z geometryczną ramą z metalu malowaną na czarno.

Styl glamour

W pełnych przepychu wnętrzach w stylu glamour świetnie wyglądają stoliki o ramach wykończonych kolorem złotym lub srebrnym oraz ze szklanymi blatami lub efektowne stoliki z przezroczystego tworzywa.

Styl klasyczny

W klasycznie urządzonym salonie najlepiej sprawdzi się solidny stolik kawowy wykonany z litego drewna. Może być także dekorowany rzeźbionymi nogami.

Dodaj komentarz