Solidne biurko do pokoju dziecka jako podstawa do nauki – dosłownie i w przenośni

biurko dla dziecka

Odpowiednio przystosowane miejsce do nauki wpływa nie tylko na sam komfort, ale w dużej mierze także na prawidłową postawę ciała, a co za tym idzie – także na zdrowie, samopoczucie i rozwój dziecka. Idealne biurko powinno być jednak nie tylko dobrze dopasowane i funkcjonalne, ale też wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zagwarantuje jego trwałość. Jak wybrać biurko do pokoju dziecka? Czym kierować się przy zakupie? Podpowiadamy!

Solidność i trwałość to podstawa! Jak wybrać wytrzymałe biurko na lata?

Odpowiednio przystosowane miejsce do nauki wpływa nie tylko na sam komfort uczenia się, ale w dużej mierze także na prawidłową postawę ciała, co w przypadku rozwijającego się dziecka ma znaczenie wręcz kolosalne.

Biurko dla dziecka powinno być odpowiednio dopasowane – zarówno pod względem wymiarów blatu, jak i wysokości mebla. To jednak niejedyne aspekty, na które warto zwrócić uwagę, wybierając biurko.

Poszukując biurka, warto także zwrócić uwagę na materiały oraz staranność wykonania. To bowiem między innymi od jakości surowców użytych do produkcji, a także od precyzji wykonania mebla, zależeć będzie jego wytrzymałość i trwałość – a nie ukrywajmy – w pokoju dziecka nabiera to szczególnego sensu. Doskonałym rozwiązaniem będzie zatem solidne biurko drewniane – wykonane z drewna sosnowego bądź dębowego.

Najwyższej jakości meble z litego drewna dębowego, bukowego, brzozowego i sosnowego (w tym: solidne i trwałe biurka drewniane, w rozmaitych kolorach i różnorodnej stylistyce), znajdziesz w salonie meblowym Meble K&D.

Czym kierować się przy wyborze biurka dla dziecka?

Nie jest tajemnicą, że zupełnie inne biurko wybierzemy dla pierwszoklasisty, a inne dla nastolatka. Od czego to zależy? Biurko dla dziecka powinno być dopasowane między innymi do jego wzrostu. Dobierając wysokość biurka dla dziecka, warto zwrócić uwagę na to, jak wygląda postawa ciała dziecka przy biurku. Prawidłowa postawa to proste plecy, ręce swobodnie spoczywające na blacie, a stopy w całości oparte na podłodze. Kąt między podudziami a łydkami dziecka, powinien być zbliżony do kąta prostego. Taka postawa zapewni maksimum wygody, zapobiegając ewentualnym skrzywieniom dziecięcego kręgosłupa.

Dziecko w wieku szkolnym potrzebuje sporo miejsca, by móc rozłożyć wszystkie niezbędne mu do nauki przybory, książki i zeszyty, dlatego też tak istotny przy zakupie biurka dla dziecka, jest rozmiar blatu.

Nie bez znaczenia są także szafki i szuflady, pomocne w porządkowaniu przestrzeni. Nie ulega wątpliwości, że uporządkowane i odpowiednio zaaranżowane miejsce pracy znacząco wpływa na jej wyniki, wzmagając koncentrację, skupienie i motywację do działania.

Dodaj komentarz