Poznaj automatykę budynkową Exta

Poznaj automatykę budynkową ExtaAutomatyka budynkowa Exta, która jest oferowana przez firmę Zamel, to ponad 130 urządzeń, które umożliwiają sterowanie oświetleniem, wentylacja, roletami, a także wszystkimi elementami instalacji budynkowej. Są to więc rozwiązania dla nowoczesnego domu bądź do takiego, który chciałby unowocześnić swe działanie. Dużą zaletą, Exta Free jest autonomiczność działania, która oznacza, że każde urządzenie działa oddzielnie. Nie ma zatem konieczności programowania algorytmów każdego z nich. Automatyka sprawdza się idealnie zarówno w domach jedno i wielorodzinnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Jakie elementy wchodzą w skład automatyki budowlanej Exta?

Sterowniki rolet

Rolety antywłamaniowe mogą być sterowane ręcznie bądź automatycznie. Opuszczanie i podnoszenie ich ręcznie jest rozwiązaniem bardzo awaryjnym. Łatwo uszkodzić sam mechanizm, jak i roletę. Zautomatyzowanie tego procesu stało się więc obecnie czymś zupełnie naturalnym. Sterowniki rolet oferowany w ramach automatyki budowlanej Exta Free dostępny jest w kilku wariacjach, które różnią się między sobą silnikami i mocą napędzania. Przykładowo sterownik SRP-04 jest przeznaczony do sterowania roletami lub innymi urządzeniami, które napędza silnik jednofazowy 230 V AC. Sterowanie takie, nie tylko w tym konkretnym modelu, może zostać poprowadzone lokalnie lub centralnie za pomocą przycisków żaluzjowych odbijających. Istnieje możliwość podłączenia systemów sterowania roletami do stacji pogodowych czy alarmu. Oznacza to, że w chwili nagłej zmiany pogody, zerwania się silnego wiatru bądź w sytuacji, kiedy uruchamia się alarm, żaluzje zostają opuszczone. Jest to idealna opcja dla tych, którzy dużo podróżują, zostawiając dom bez opieki.

Inne systemy

Do najciekawszych elementów systemów automatyki należą z pewnością radiowe ściemniacze, które współpracują z żarówkami tradycyjnymi, jak i halogenowymi, które są zasilane przez transformator elektroniczny lub toroidalny. Urządzenie to posiada także funkcje sterowania czasowego. Sprawdzi się to więc w domach, które często stoją puste. Łatwo wtedy zaprogramować systemy, by światło włączało się wieczorem i wyłączało nocą, sugerując, że ktoś jest w domu. Podobnie ciekawym rozwiązaniem jest zdalny wyłącznik GSM, dzięki któremu możliwe jest sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem czy innymi systemami domowymi za pomocą telefonu, w tym SMSami lub połączeniami telefonicznymi.


Poznaj systemy automatyki budynkowej tutaj: www.zamel.pl.Jeden komentarz “Poznaj automatykę budynkową Exta”

Dodaj komentarz