Poznaj 5 pomysłów na prezenty „na ostatnią chwilę”, czyli co kupić gdy zapomnisz o urodzinach…

W prozie codziennego życia zdarza nam się zapomnieć o rzeczach ważnych takich jak choćby urodziny bliskiej osoby. Niestety nie jest to zwykłe faux pas lecz coś znaczenie gorszego, bo możemy sprawić, że będzie jej smutno. A tak przecież nie powinno być. Oczywiście nie chodzi o prezenty, lecz zwyczajnie o pamięć, ale prezent także pokazuje, że ktoś dla nas ma duże znaczenie i niejako poprzez prezent możemy wyrazić swoje uczucia, co wcale nie oznacza, że jego cena ma być wysoka. Zatem jeżeli i Wam zdarzy się zapomnieć o urodzinach kogoś dla Was ważnego, koniecznie skorzystajcie z naszych radu i poznajcie top 5 pomysłów na prezent „na ostatnią chwilę”.

Pomysł nr 1: coś słodkiego i pysznego

Jeżeli okaże się, że przypomni Wam się o urodzinach, gdy sklepy już zamknięte, a otwarte są tylko supermarkety, to zamiast kupować przysłowiowe byle co, warto dać prezent z serca, a dokładnie nawet go samodzielnie przygotować. Mamy tutaj na myśli upieczenie ciasta. Możliwości jest naprawdę sporo, ale my polecamy Wam ciasto czekoladowe. Otóż wystarczy tylko rozpuścić dwie tabliczki czekolady deserowej z połową kostki masła, następnie dodać do tych składników 3 jajka oraz pół szklanki cukru. Całość mieszamy, aż do powstania gładkiej masy, na samym końcu dosypujemy pół szklanki mąki i gotowe. Ciasto należy piec w temperaturze 180 stopni maksymalnie 25 minut, a jeżeli chcecie, aby było bardziej płynne i miało formę musu, to pieczcie je około 20 minut. Smakuje naprawdę wyśmienicie. Tutaj musimy jeszcze wspomnieć, że brownie możecie udekorować owocami oraz śmietaną.

Pomysł nr 2: coś funkcjonalnego, ale i stylowego z nutą sentymentu

Nasza druga propozycja na pewno spełni Wasze oczekiwania, jeżeli szukacie prezentu, który jest praktyczny, ale i stylowy, a także sprawi komuś wiele przyjemności, a to dzięki temu, że jest jeszcze sentymentalny. Mamy tutaj na myśli ramki passe partout. Możecie do nich włożyć Wasze wspólne fotografie, ale i obrazki z życzeniami. Taki rodzaj prezentu na pewno spodoba się miłośnikom skandynawskich dekoracji, ale można nawet powiedzieć, że każda ramka passepartout wpisuje się też w filozofię szczęścia – hygge. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup większej ramki, choćby w formacie A3 i umieszczenie w niej plakatu zdobionego złotymi motywami. Na samym końcu musimy wspomnieć, że taki prezent nie jest drogi, w przeciwieństwie do naszej następnej propozycji.

Pomysł nr 3: gdy nie chcesz narobić sobie problemów

Będziemy z wami szczerzy, my kobiety nie wybaczamy jeżeli zapomnicie o naszych urodzinach i potrafimy nawet przez 20 lat pamiętać tę zniewagę i oczywiście argument „bo ty zapomniałeś o moich urodzinach” pojawi się przy każdej kłótni. Ale także musicie wiedzieć, że możemy być łaskawe pod warunkiem, że prezent który kupicie na ostatnią chwilę bądź co gorsza po urodzinach ma w sobie dozę ekskluzywności. Otóż nie od dziś wiadomo, że kobiety kochają biżuterię, dlatego też jeżeli zdarzy Wam się taka sytuacja, a nie chcecie narobić sobie problemów, to koniecznie wybierzcie się do jubilera. Na pewno nie pogardzimy kolczykami z białego złota z brylantami, ale zadowoli nas też bransoletka ze szlachetnego kruszcu czyt. różowego złota.

Pomysł nr 4: z nutą kiczu i dawką romantyzmu

Jeżeli szukacie prezentu na ostatnią chwilę, ale chcecie aby był on romantyczny, to zawsze możecie odwiedzić supermarkety bądź też sklep z zabawkami i zakupić największego pluszowego misia. Koniecznie do niego dołączcie czerwoną różę, jako znak miłości i już sytuacja jest rozwiązana.

Pomysł nr 5: praktycznie

Tak właśnie dotarliśmy do naszej ostatniej propozycji, a dokładnie mamy tutaj na myśli zakup vouchera bądź też karty podarunkowej, co możecie zrobić także przez sieć i podarować ją w formie kodu. Taki prezent wpisuje się w kategorie praktycznych, ale są osoby, którym na pewno się spodoba, a przy tym uniknie się zażenowania, które można poczuć jeżeli prezent się nie spodobał.

Każdemu z nas może zdarzyć się o czymś zapomnieć, ale jednak po to mamy kalendarze choćby w smartfonach, by móc tego uniknąć. Dlatego też w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć należy pamiętać, że trzeba zapisywać ważne daty i dzięki temu nie trzeba obawiać się, że zrobimy komuś przykrość, choć nieświadomie.

Dodaj komentarz