Powody do wymiany okien

Podejmując decyzję odnośnie wymiany okien zdarza się tak, że przekładamy termin czekając na nowości techniczne, bądź promocje oferowane przez producentów. Jednak nie możemy tego robić w nieskończoność. Nadchodzi czas, że wymiana okien staje się koniecznością. Jakie przesłanki mogą skłonić nas do zakupu nowych okien?

Odświeżenie wnętrza

Odnawiając mieszkanie każdy chciałby, żeby wyglądało ładnie przez długi czas. Jednak stare okna mogą nadmiernie przepuszczać promieniowanie UV, którego następstwem może być blaknięcie ścian, podług, a czasami nawet mebli. Jeżeli chcemy temu zaradzić, warto wziąć pod uwagę wymianę okien wyposażonych w szkło o obniżonej przepuszczalności promieni słonecznych.

Bezpieczeństwo

Dopiero gdy w okolicy zdarzają się włamania, wówczas zaczynamy się zastanawiać, czy nasz dom jest wystarczająco zabezpieczony przed nieproszonymi gośćmi. Okno jest jednym z elementów w domu, najbardziej narażonych na włamanie, które bez odpowiednich zabezpieczeń antywłamaniowych nie będzie przeszkodą, lecz łatwym wejściem do naszego domu. Warto jednak w porę pomyśleć o solidnych oknach, wyposażonych w zaczepy antywłamaniowe na całym obwodzie, w które okna Domel są wyposażone w standardzie.

Zbita szyba

Podczas dziecięcych zabaw kamień lub piłka może trafić w okno. Szyba która nie jest nowa może ulec stłuczeniu. Wówczas to idealny moment na zakup nowych okien z szybą hartowaną, która jest 4 razy bardziej wytrzymała na uderzenie, niż zwykła. W przypadku bardzo silnego uderzenia pęka w sposób bezpieczny na kawałki o nieostrych krawędziach. Zastosowanie szyby hartowanej pozwoli ograniczyć skutki dziecięcych zabaw oraz dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo przed włamaniem.

Warunki atmosferyczne

Mroźna zima, bądź upalne lato może dać się we znaki także w domu. Aby ograniczyć skutki zmiennych warunków atmosferycznych, warto zastosować okna o niskim współczynniku przenikalności, wówczas ograniczą straty ciepła w zimę oraz będą chronić przed nadmiernym nagrzaniem w lato.

Hałas

Natężenie hałasu ciągle rośnie. Powstaje coraz więcej połączeń komunikacyjnych oraz przybywa pojazdów, dlatego warto pomyśleć o dźwiękoszczelnych oknach. Wtedy w ciszy i spokoju będziemy mogli relaksować się po ciężkim dniu w pracy.

Dodaj komentarz