Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim

Styl skandynawski obecnie stał się bardzo popularny w Polsce. Mnóstwo osób decyduje się na to by wprowadzić go do swojego domu czy też mieszkania. Jego surowy charakter i naturalność sprawiają, iż jest on stylem funkcjonalnym, użytkowym oraz przestrzennym.

Oczywiście styl ten świetnie sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Nie tylko w salonie czy też w sypialni, ale również i w pokoju dziecięcym. Wielu rodziców wypełnia pokoje swoich dzieci aż po brzegi meblami i pudełkami wypchanymi po brzegi zabawkami. Styl skandynawski natomiast skłania do tego by wykorzystywać maksymalnie przestrzeń, jednocześnie nie umieszczając w niej rzeczy zbędnych.

Spanie na wysokości

Charakterystyczne dla stylu skandynawskiego, są między innymi łóżka piętrowe bądź też łóżka umieszczone na wysokości, do których prowadzą drewniane schody. Pod łóżkiem natomiast znajduje się jakieś biurko, kącik do nauki. Takie rozwiązanie w pokoju dziecka jest w stanie zagwarantować mu ogromną radość, a rodzice dzięki temu jeszcze lepiej mogą wykorzystać metraż danego pomieszczenia.

Kredowa tablica

W stylu skandynawskim królują proste i funkcjonalne rozwiązania. Dlatego w pokoju dziecięcym nie może zabraknąć również kredowej tablicy, z ramą wykonaną z estetycznego drewna. Taka tablica pozwala dziecku rysować czy też dowolnie malować, bez konieczności zużywania w tym celu całych stosów bloków rysunkowych czy też technicznych. Zajmuje ona stosunkowo mało miejsca. Może być składana bądź też służąca do powieszenia na ścianie. Gdy dziecko osiągnie już wiek szkolny, taka tablica może również pomaga mu w nauce.

Dużo drewna

Oczywiście w pokoju dziecięcym urządzonym w stylu skandynawskim, króluje drewno. Meble w nim umieszczone powinny być zatem drewniane, jednak nie trzeba poprzestawać tylko i wyłącznie na nich. W pokoju pociechy można umieścić również mnóstwo drewnianych zabawek składających się z drewnianej kuchni czy też warsztatu majsterkowicza. Drewniane skrzynie na zabawki również się tam świetnie sprawdzą.

I jeszcze więcej zdjęć, plakatów i obrazów

Styl skandynawski jest inspirowany surowością skandynawskich krajobrazów. To nie oznacza jednak, iż nie występują w nim żadne dodatki. W pokoju dziecka można umieszczać plakaty, zdjęcia czy też obrazy, umieszczone w drewnianych ramach. W niektórych wypadkach sprawdzi się również rama aluminiowa (https://archiweb.pl/aktualnosci/czym-sa-aluramy-1058/), klasyczna i elegancka. Ramka na plakat (https://archiweb.pl/aktualnosci/design/) czy też obraz powinna być jednak wykonana zgodnie z założeniami stylu. Najlepiej by była ona zatem prosta, bardzo oszczędna w środkach, bez zbędnych dodatków.

Dodaj komentarz