Podłogi winylowe wineo 400 – sposób na harmonię we wnętrzu

Zastosowanie w całym domu takiej samej podłogi to niezwykle modny trend aranżacyjny, a zarazem rozwiązanie, które doskonale scala przestrzeń, wprowadza niezwykłą harmonię, a przy tym znakomicie się prezentuje. Jedyny haczyk tkwi w tym, że należy wybrać materiał nawierzchniowy, którego właściwości pozwolą na zamontowanie go na dużych powierzchniach i we wnętrzach o różnym przeznaczeniu. Dokładnie takie warunki spełniają nowoczesne podłogi winylowe wineo 400, a szczególnie jedna z ich odsłon – wariant Multi-Layer.

Jeszcze kilka lat temu jednolitą podłogę stosowano głównie na dużych, otwartych przestrzeniach, takich jak salon połączony z kuchnią czy mieszkania typu studio. Obecnie projektanci idą o krok dalej i proponują jej montaż również w pozostałych, oddzielonych od reszty domu pomieszczeniach: sypialni, korytarzu, pokoju dziecięcym, a nawet kuchni i łazience. Takie poszerzenie zakresu zastosowań z jednej strony wynika z chęci większego uporządkowania przestrzeni, z drugiej – z dostępności na rynku coraz nowocześniejszych i bardziej funkcjonalnych materiałów nawierzchniowych. Przykładem takich produktów są podłogi winylowe wineo 400, dostępnie w trzech odsłonach: do montażu na klej, na click i w wersji Multi-Layer. Z uwagi na niezwykle wytrzymałą powłokę poliuretanową, zdolność do znoszenie dużych obciążeń i podwyższoną odporność na działanie wody doskonale sprawdzą się we wszystkich wnętrzach i dlatego śmiało można zastosować je w całym domu. Będą miękką i bezpieczną przestrzenią do zabawy dla dzieci, a także ciepłą i przyjemną dla stóp oraz stawów nawierzchnią w sypialni. W przedpokoju użytkownicy docenią fakt, że ciężkie buty nie odcisną na podłogach wineo 400 niekorzystnego piętna, a w łazience nawet przez wiele lat nie ulegną one destrukcyjnemu wpływowi wilgoci. Co więcej, podłogi z tej kolekcji – szczególnie w wersji Multi-Layer – cechuje duża stabilność wymiarów i możliwość montażu bez dylatacji na powierzchni bez przewężeń do 100 m2, zatem idealnie nadają się one nie tylko do stworzenia jednolitej nawierzchni zarówno w kawalerkach i niewielkich mieszkaniach, jak i większych apartamentach czy domach jednorodzinnych.

Podłogi winylowe

Harmonia obrazu i dźwięku

Eleganckie, funkcjonalne i bardzo wytrzymałe podłogi winylowe wineo 400 to propozycja, która doskonale nadaje się do wykorzystania nawet na dużych przestrzeniach i w pomieszczeniach o specjalnych wymaganiach, takich jak kuchnia czy łazienka. Wyjątkowość nawierzchni z tej kolekcji nie ogranicza się jednak tylko do znakomitych parametrów technicznych, ale przejawia się również w niezwykle dopracowanym designie i bogactwie dostępnych wzorów. Do wyboru jest aż 18 nowoczesnych dekorów drewnianych w kolekcji wineo 400 wood, 10 propozycji o optyce kamienia lub w formacie płytek ceramicznych w linii wineo 400 stone, a także 12 drewnopodobnych dekorów formacie XL, które optycznie powiększają przestrzeń (wineo 400 wood XL). Warto tutaj dodać, że zastosowanie w całym domu podłóg winylowych ma jeszcze jeden niepowtarzalny atut. Harmonia wizualna idzie tutaj w parze z doskonałymi właściwościami akustycznymi, ponieważ panele elastyczne doskonale tłumią odgłos kroków, zapewniając przyjemną dla ucha ciszę. Prym wiodą w tym podłogi wineo 400 w wersji Multi-Layer, które spośród pozostałych wariantów wyróżnia zintegrowana mata wygłuszająca SoundPROTECT.

Dodaj komentarz