Naklejka na okno w łazience zamiast żaluzji i rolet

Urządzenie nowoczesnej łazienki zgodnie z powszechnie przyjętymi standardami to zadanie wymagające przywiązania uwagi nawet do najmniejszych szczegółów, które w ostatecznym rozrachunku stanowią o sile aranżacji wnętrz, zwłaszcza tych o niewielkim metrażu. Łazienka z oknem to niekwestionowany przywilej, który często powoduje jednak dylemat związany z wyborem odpowiedniej przesłony na szybę. Do tej pory największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne żaluzje czy rolety, które powoli ustępują miejsca nowoczesnym naklejkom na okno. Dlaczego?

Naklejka na okno łazienkowe – łatwa w utrzymaniu

W polskich mieszkaniach bardzo często wykorzystuje się rolety okienne, które rzeczywiście są doskonałym rozwiązaniem zapewniającym prywatność czy optymalną ochronę przed promieniami słonecznymi, ale nie w przypadku pomieszczeń łazienkowych. Osobliwe warunki panujące w łazience sprowadzające się do nieustannej wilgoci czy wszechobecności wody skutecznie utrudniają utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny rolet materiałowych, które nieustannie narażone są na rozwój grzybów czy pleśni. Dlatego też naklejka na okno w łazience wydaje się najlepszą możliwą alternatywą dla materiałowych osłon okiennych. Nie chłonie wody, łatwo się czyści, a po aplikacji na szybę nie zmienia swojego położenia.

Folia okienna w łazience – sposób na oryginalną dekorację

Folie dekoracyjne na okno w łazience w stosunku do rolet i żaluzji stoją na wygranej pozycji w kontekście funkcjonalności i higieny, ale to walory estetyczne coraz częściej nie uchodzą uwadze osób poszukujących ciekawych i nietuzinkowych ozdób do łazienki. Wysokiej jakości folie polimerowe produkowane są w oparciu o innowacyjne materiały oraz najnowsze technologie, obejmujące m.in. wykorzystanie ozdobnego druku ECO widocznego wewnątrz pomieszczeń. Dzięki tej nowatorskiej technice zdobień, nowoczesne folie samoprzylepne okienne w wielu różnych stylistykach stanowią niepowtarzalną szansę na nietuzinkową dekorację w łazience, która jednocześnie ochroni przed ciekawskimi spojrzeniami innych, a także przyjemnie rozproszy światło naturalne dzięki wysokiej przepuszczalności na poziomie aż 80%.

Naklejki na okno w łazience – niezwykle przystępna cenowo

Zakup rolet czy żaluzji na miarę to spory wydatek, nawet jeśli w grę wchodzi niewielkie okno łazienkowe. Dopasowanie odpowiedniej rolety do niestandardowych wymiarów czy kształtów okna w łazience może być problematyczne, zwłaszcza jeśli chcemy zachować spójność wyglądu osłony okiennej z aranżacją całej łazienki. Folia dekoracyjna na okno łazienkowe to najczęściej koszt oscylujący wokół stu złotych, czyli kwoty, za którą trudno zakupić rolety czy żaluzje, które w dodatku będą choć częściowo odporne na wilgoć czy blaknięcie pod wpływem słońca. Co ważne, montaż folii okiennej w łazience nie wymaga interwencji fachowca tak jak to często bywa przy mocowaniu rolet, a w dodatku zajmuje nie więcej niż kilkanaście minut. Więcej o montażu folii dekoracyjnej okiennej można dowiedzieć się tutaj.

Dodaj komentarz