Jakie płytki do łazienki – błyszczące czy matowe?

Kupując płytki do łazienki stajemy przed dylematem dotyczącym zarówno koloru, faktury jak i ceny. Rzadziej zastanawiamy się jaki rodzaj wykończenia wybrać – matowe czy błyszczące. Zatem, jakie płytki do łazienki będą najlepsze?

Jakie płytki do łazienki będą najlepsze?

Jeśli mamy małą łazienkę i zależy nam na optycznym jej powiększeniu warto zdecydować się na błyszczące płytki. Błyszcząca powierzchnia odbija światło, dzięki czemu pomieszczenie rozświetla się i wydaje się być większe. Można nawet powiedzieć, że błyszczące powierzchnie działają jak lustra .

Mając błyszczące płytki w łazience dodamy jej nie tylko odrobinę luksusu ale też nowoczesnego i eleganckiego klimatu. Błyszczące płytki ścienne w zestawieniu z matową podłogą sprawią, że pomieszczenie zyska efektowny i modny charakter.

Jakie płytki do łazienki - błyszczące czy matowe, fot.: Opoczno

Jak dodatkowo powiększyć jeszcze łazienkę?

Czy małą łazienkę można jeszcze jakoś powiększyć niż stosując tylko błyszczące płytki? Tak! Doskonałym wyborem będzie zastosowanie na ścianach białego koloru. Osoby, które jednak wolą odrobinę ciemniejsze kolory polecane są również szarości, ale w jaśniejszych odcieniach. Wybór takiej kolorystyki płytek – zarówno białych jak i szarych – jest obecnie duży, zatem nie powinniśmy mieć problemu z ich znalezieniem , chociaż może pojawić się problem polegający na niemożności wyboru z powodu zbyt dużej oferty 😉

Jakie płytki do łazienki - błyszczące czy matowe, fot.: Opoczno

Komentarzy: 9 “Jakie płytki do łazienki – błyszczące czy matowe?”

Dodaj komentarz