Oświetlenie do ogrodu – lampy stojące czy kinkiety?

jakie oswietlenie wybrac do ogrodu

Oświetlenie to kluczowy element aranżacji każdego ogrodu. Sprawi ono, że ogród będzie funkcjonalny nie tylko za dnia, ale również podczas wieczorny posiedzeń. Oświetlenie wpłynie również na bezpieczeństwo Twojej posesji. W zależności od preferencji ludzie decydują się na lampy stojące bądź kinkiety. Jakie są zalety poszczególnych rozwiązań i które z nich sprawdzi się w Twoim przypadku?

Lampy stojące a kinkiety – co lepsze?

Do najpopularniejszych rozwiązań oświetlenia ogrodu bez wątpienia można zaliczyć lampy stojące oraz kinkiety. Skąd wynika ich popularność? Który rodzaj oświetlenia okazuje się lepszy? Na początku warto ustalić, czym charakteryzują się poszczególne z nich.

A więc kinkiety to lampy, które wyróżniają się głównie swoim wyglądem. Najczęściej montuje je się na elewacjach budynków, altanach, tarasach oraz balkonach. Mają one za zadanie rozświetlić obszar wokół nich. Światło padające na ściany po zmroku tworzy unikatowy klimat, a przy tym rozjaśnia drogę do domu.

Lampy ścienne są nie tylko łatwe w montażu, ale również nie zajmują wiele miejsca. Dzięki temu sprytnie zagospodarujesz swoją przestrzeń. Nowoczesne kinkiety ogrodowe nierzadko charakteryzują się dużą energooszczędnością oraz żywotnością, przez co jest to świetne rozwiązanie dla osób dbających o środowisko.

Ciekawą alternatywą dla kinkietów są lampy stojące. Umożliwiają one oświetlenie ogrodu w dowolnym miejscu. Odpowiednie rozmieszczenie takich lamp po całym ogrodzie sprawi, że będzie można na nim przebywać nawet po zmroku.

W zależności od preferencji lampy stojące mogą być różnych rozmiarów. W przypadku ogrodów o większych powierzchniach lepiej wyposażyć się w wyższe modele lamp, które skutecznie oświetlą pobliski obszar. Dla mniejszych ogródków z kolei świetnie sprawdzą się niewielkie lampki nadające im wyjątkowego klimatu. Aby oświetlenie było jak najbardziej praktyczne tradycyjne lampy stojące warto wspomóc nowoczesnymi kinkietami ogrodowymi.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru oświetlenia?

Zajmujesz się aranżacją swojego ogrodu? Lampy RADEX to producent nowoczesnych lamp ogrodowych, w którego szerokim asortymencie z pewnością znajdziesz to, czego szukasz. Pamiętaj, aby podczas wyboru uwzględnić takie aspekty jak design czy rozmiar lamp.

Oświetlenie ogródka oprócz funkcjonalności powinno być również energooszczędne. W tym celu wybieraj ekologiczne lampy ogrodowe LED, które przy okazji wpłyną na Twoje rachunki za prąd. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na lampy z czujnikami ruchu bądź załączane ręcznie.

Dodaj komentarz