Miłość od pierwszego spojrzenia, czyli obrazy z naturą na Twojej ścianie

Miłość od pierwszego spojrzenia, czyli obrazy z naturą na Twojej ścianieZnane powiedzenie „diabeł tkwi w szczegółach” pasuje doskonale do świata aranżacji wnętrz. To właśnie tutaj dodatki i z pozoru tylko nieistotne akcenty sprawiają, że nasz pokój zyskuje taki, a nie inny charakter – bardziej nowoczesny, przytulny lub awangardowy. Znakomitym tego przykładem są drukowane na płótnie obrazy. Natura w postaci malowniczych pejzaży, egzotycznych kwiatów czy dzikich zwierząt to niezwykle efektowny sposób na odświeżenie wystroju. Razem ze specjalistą z portalu dekoratorskiego Mylovew.pl przygotowaliśmy dla Was zachwycające propozycje, w których nie sposób się nie zakochać!

Szukając szybkiego, ale jednocześnie efektownego pomysłu na to jak odświeżyć dotychczasowy wystrój salonu, sypialni, przedpokoju czy kuchni warto sięgnąć po ozdobne obrazy. Dzięki nim, bez przeprowadzania gruntowej rearanżacji i nadwyrężania domowego budżetu, możemy całkowicie zmienić charakter naszego wnętrza. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem nowoczesnych czy klasycznych pomieszczeń, minimalistycznych czy wytwornych dodatków, świat natury jest tak różnorodny, że bez trudu znajdziesz odpowiednie dla siebie wzory. Dodatkowym atutem tej formy dekoracji jest to, że decydując się na nią nie musisz zawczasu niczego przygotowywać.

Gdy chcemy odświeżyć pokój i przemalować ściany, musimy wcześniej zabezpieczyć wnętrze folią ochronną, gdy planujemy wymienić meble, musimy opracować całą logistyczną stronę związaną z wywozem tych starych i transportem nowych. Kupno obrazów i zawieszenie ich na ścianie to znakomite rozwiązanie dla wszystkich zapracowanych, którzy chcą zmienić coś w swoim otoczeniu, ale nie mają czasu na pracochłonne metamorfozy. Wyrazisty akcent całkowicie zmieni dotychczasowy charakter pokoju, a przemiana zajmie nam zaledwie kilka chwil tym bardziej, że zakupu możemy dokonać przez Internet nie wychodząc z domu. Obrazy naturalistyczne wiernie odzwierciedlające przyrodę lub minimalistyczne, które jedynie sugerują elementy krajobrazu będą doskonałym pomysłem na stylową dekorację. – powiedział nam specjalista od aranżacji wnętrz.

W związku z tym, że pod pojęciem natury kryje się niezwykle szeroki zakres znaczeń i motywów przedstawieniowych, wybraliśmy dla Was cztery typy wzorów, które sprawdzą się w zupełnie różnych stylach i aranżacjach.

Powtórka ze szkolnego zielnika

Chyba każdy z nas pamięta lekcje przyrody lub biologii, na której trzeba było przygotować zielnik ze starannie poprzyklejanymi liśćmi, kwiatami i ziołami. I choć szkołę skończyliśmy już dawno temu, obrazy inspirowane tym botanicznym dziełem będą niezwykle oryginalną ozdobą salonu. Graficzne przedstawienia roślin przypominające ryciny z dawnym atlasów sprawdzą się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu. Minimalistyczny, oszczędnie urządzony salon stanie się o wiele bardziej przytulny, gdy wprowadzimy do wystroju elementy przyrody.

Natura malowana akwarelą

Otaczająca nas przyroda była (i wciąż jest) źródłem inspiracji dla wielu pokoleń artystów. Malownicze pejzaże i sztafaże, kwiaty i martwe natury są tematem licznych obrazów, w tym najsłynniejszych arcydzieł znanych na całym świecie. Wzory przypominające malunki akwarelą, delikatne, efemeryczne wręcz przedstawienia, staną się subtelną, ale jednocześnie bardzo wyrazistą ozdobą nastrojowej sypialni. Rozłożyste drzewo, morskie wybrzeże, a może ptak siedzący na gałązce? Wybór należy do Ciebie!

Klimat egzotycznych wakacji

Rozmawiając ze specjalistą z portalu Myloview dowiedzieliśmy się także, że istnieje świetny sposób na to, by wprowadzić beztroski, wakacyjny klimat do naszego wystroju. Dzięki temu egzotyczne pejzaże będą cieszyć nasze oczy nie tylko podczas urlopu, ale każdego dnia. Co musimy zrobić? Wybrać odpowiednie obrazy. Natura w postaci rajskich plaż, tropikalnych dżungli, kolorowych papug czy zachwycających kwiatów ożywi każdą, najbardziej nawet monotonną aranżację, wprowadzając kolor, optymizm i powiew świeżości.

Spokojny urok orientu

Miłośnikom dyskretnych dodatków i azjatyckiej estetyki zawsze polecam przedstawienia nawiązujące do kultury i przyrody Japonii. Zielone pędy bambusów, świeżo rozkwitłe kwiaty wiśni lub lotos na spokojnej tafli jeziora będą strzałem w dziesiątkę. Znakomitym pomysłem są także obrazy imitujące malunki czarnym tuszem. Ukazana na nich przyroda przedstawiona została za pomocą jedynie kilku pociągnięć pędzlem tworząc jednocześnie niezwykle sugestywny obraz orientalnej fauny. – powiedział nam zaprzyjaźniony specjalista.

Metamorfoza wnętrza wcale nie musi być czasochłonnym i wymagającym dużego nakładu naszej pracy przedsięwzięciem. Decydując się na sprytne rozwiązanie jakim są efektowne obrazy oraz wyraziste przedstawienia w postaci krajobrazów lub elementów natury, w mgnieniu oka stworzymy zachwycającą aranżację, od której nie będziemy mogli oderwać oczu. Wybierz najlepsze dla siebie wzory i zakochaj się w swoim mieszkaniu na nowo!

Jeden komentarz “Miłość od pierwszego spojrzenia, czyli obrazy z naturą na Twojej ścianie”

Dodaj komentarz