Łazienka w stylu loft – jakie wyposażenie wybrać?

Loft to styl cieszący się bardzo dużym powodzeniem. Industrialny design wygląda efektownie nie tylko w salonie lub w sypialni, ale również sprawdzi się w łazience. Jak urządzić łazienkę w stylu loft? Sprawdź nasze propozycje!

Jak wygląda loftowa łazienka?

Styl loft powstał na bazie przemysłowych przestrzeni dawnych manufaktur, które zamienione zostały na budynki mieszkalne. Oryginalne lofty w Polsce spotykane są bardzo rzadko, natomiast dzięki odpowiednio dobranym materiałom i wyposażeniu wnętrz można uzyskać podobny efekt w każdym domu.

Łazienka w stylu loft cechuje się prostym, nowoczesnym wykończeniem, ale zawiera również elementy przemysłowe – industrialne, które nadają jej surowy, lecz też niebanalny wymiar.

Loftowa łazienka jest najczęściej wykończona wzorami materiałów jak drewno i kamień. Kładzie nacisk na czarne elementy dekoracyjne. Dzięki takiemu wykończeniu ma intrygujący charakter, ale wygląda również elegancko i gustownie.

Płytki ceramiczne do łazienki w stylu loft

Aby łazienka w stylu loft nabrała przemysłowego szyku, duże znaczenie mają odpowiednio dobrane płytki ceramiczne. Na co warto się zdecydować?

Najczęściej wybierane są płytki imitujące kamień w kolorze szarości oraz beton, a także płytki drewnopodobne. Takie płytki można również zestawić ze sobą, dzięki czemu wnętrze wygląda naturalnie, ale także ma surowy wymiar.

Ciekawym pomysłem może być też wybranie płytek wyglądających jak cegiełki. Do dyspozycji są te w kolorze białym oraz czarnym. W loftowych łazienkach widać też motywy szachownicy i płytki inspirowane marokańskimi kaflami – o dekoracyjnych ornamentach.

Osobom, które chcą urządzać modne łazienki Kraków zapewnia dostęp do różnorodnych wariantów płytek, które można kupić w działających w mieście sklepach.

Wyposażenie w loftowej łazience

Drugim ważnym elementem budującym styl loft w łazience jest odpowiednio dobrane wyposażenie. Co warto dopasować do przemysłowego wnętrza?

Gdy w łazience ma zagościć kabina prysznicowa, najczęściej jest to model z czarnymi profilami, bez brodzka albo z bardzo niskim brodzikiem. Kabina może mieć formę walk in albo może być wyposażona w drzwi. Jeżeli we wnętrzu planuje się zamontować wannę, najczęściej jest to wanna wolnostojąca.

Umywalka zwykle umieszczana jest na blacie – umywalki nablatowe to jeden z hitów, dlatego są one bardzo popularne we współczesnych łazienkach w każdym stylu. Można zdecydować się na klasyczną biel porcelany, ale także wybrać umywalkę w kolorze czarnym, wykonaną ze szkła czy materiału imitującego kamień lub beton.

Dopełnieniem są czarne elementy jak baterie i akcesoria łazienkowe. Nie można zapominać też o loftowym oświetleniu, na przykład o lampach podwieszanych na kablach lub z drucianymi kloszami.

Dodaj komentarz