Kryształowa, ceramiczna czy ze stali nierdzewnej? Przedstawiamy cukiernicę

Kryształowa, ceramiczna czy ze stali nierdzewnej? Przedstawiamy cukiernicęSłodzisz herbatę lub kawę? Nawet jeśli nie – ktoś z gości odwiedzających Twój dom z pewnością używa cukru. Właśnie dlatego nieodzownym elementem wyposażenia jest cukiernica. Poza rolą praktyczną może jednak pełnić również tę dekoracyjną. Jaką wybrać, by stała się królową stołu w jadalni i stolika w salonie?

Cukiernica może przybrać niejedną formę. Na rynku można znaleźć całe mnóstwo modeli. Aby jednak było to możliwe, musisz wiedzieć, co na Ciebie czeka. Oto więc krótki przegląd tego, co dostępne w dobrych sklepach z artykułami AGD.

Vintage ciągle w modzie, czyli cukiernica retro

W jaki sposób serwujesz kawę lub herbatę swoim gościom? Jeśli skłaniasz się ku tradycji i sposób podania jest dla Ciebie równie ważny jak jakość naparu – na pewno masz w swojej kolekcji stylową zastawę: porcelanowe czy ceramiczne filiżanki, srebrne łyżeczki, stylowy imbryk lub kawiarkę… Do takiego zestawu, by to, co trafi na stół prezentowało się wyjątkowo elegancko, warto włączyć również stylową cukiernicę. Ta w stylu retro może przybrać wiele form i być wykonana zarówno z ceramiki, kryształu, jak i metalu. Aby jednak była wytworna i pasowała do klasycznej zastawy, musi:

  • być bogato zdobiona – ręcznie malowane kwiatowe ornamenty w stylu secesyjnym, subtelne złocenia czy tłoczone dekoracje są mile widziane,
  • zachwycać detalami – np. bogato rzeźbionymi uchwytami lub pokrywą.

Pamiętać warto, że i styl retro niejedno ma imię. Czym innym są bowiem kryształowe lub ceramiczne cukiernice w stylu nawiązującym do tego z lat. 60. oraz 70., a czym innym te inspirowane fin de siècle, czyli przełomem XIX i XX wieku. Którą wybierzesz? Decyzja należy do Ciebie!

Cukiernica nowoczesna – design zawsze w cenie

Elegancja ma wiele twarzy, nie tylko tę inspirowaną czasami dawnymi. Wręcz przeciwnie. Wyrafinowane wzornictwo może być również nowoczesne. Czym wyróżnia się nowoczesny model cukiernicy?

  • minimalizm formy – designerskie cukiernice będą zdobione bardzo oszczędnie; często ich formę przełamywać będzie tylko jeden, ale wyrazisty detal – np. uchwyt w jaskrawej barwie, który kontrastuje z całością,
  • wyrazistość kolorystyczna – ceramiczne cukiernice nowoczesne wychodzą poza klasyczną biel połączoną z kolorowymi zdobieniami; znajdziesz zarówno te w modnych, pastelowych odcieniach, jak i bardzo jaskrawych – które mogą kontrastować np. z klasycznymi filiżankami,
  • niebanalny kształt – naczynie wcale nie musi być kulistą bryłą z pokrywką; może być prostopadłościanem, ostrosłupem, czy przybrać asymetryczną formę – tu wszystko jest dozwolone.

Wśród nowoczesnych, ale i bardzo ekskluzywnych cukiernic wyróżniają się również te wykonane ze stali szlachetnej. Dopracowane w każdym detalu, olśniewają blaskiem i zachwycają… wytrzymałością oraz praktycznością. To również modele warte uwagi.

Jaki model najlepiej sprawdzi się w Twojej kolekcji? Decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Wiele interesujących modeli odszukasz np. w sklepie FabrykaForm.pl. Zajrzyj do miejsc takich jak to, by znaleźć inspirację.


Artykuł sponsorowany

Jeden komentarz “Kryształowa, ceramiczna czy ze stali nierdzewnej? Przedstawiamy cukiernicę”

Dodaj komentarz