Jakie są zalety kuchni na wymiar?

Prawdą jest, że meble kuchenne na wymiar są często droższe od gotowych zestawów kuchennych, które produkowane są na potrzeby różnych sieci sklepowych. Mimo wyższych kosztów, osoby decydujące się na meble na wymiar mają z pewnością więcej możliwości i korzyści. Z tej opcji najczęściej korzystają osoby, które kochają gotować i wymagają kuchni, która będzie spełniała wszystkie ich oczekiwania i przyzwyczajenia. Coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie jakim jest np. kuchnia na wymiar gdańsk.

Spersonalizowany projekt – kuchnia na wymiar

Największą zaletą jaką daje np. kuchnia na wymiar w IZIkuchnie Gdańsk to zindywidualizowany projekt dostosowujący zabudowę do naszych upodobań i możliwości fizycznych. Tutaj znaczenie ma rozmowa z projektantem, który ma doświadczenie w aranżowaniu kuchni, gdzie przedstawione zostaną wszystkie nasze pragnienia, potrzeby, upodobania oraz warunki fizyczne. Kuchnia na wymiar cechuje się nie tylko doskonałym designem, ale i praktycznymi rozwiązaniami, ergonomią oraz idealnym dopasowaniem do jej użytkowników.

Dobry projekt kuchenny powinien uwzględniać potencjał oraz ograniczenia przestrzenne, cechy indywidualne takie jak wzrost, prawo lub leworęczność oraz pewne nasze upodobania. Ważne jest także to czy osoba korzystająca z kuchni jest miłośniczką długich paznokci, gdyż w ich przypadku fronty frezowane nie są do końca komfortowe. Gotowe meble nie dają tyle możliwości i tak ścisłego doprecyzowania naszych potrzeb.

Kuchnie na wymiar

Doskonałe rozwiązanie przy małych kuchniach

Małe przestrzenie kuchenne stanowią duże wyzwanie dla projektantów. Chodzi w nich o to, by każdy najmniejszy zakamarek wykorzystać maksymalnie, dbając przy tym o estetyczny i harmonijny wygląd. Mniejsza kuchnia powinna cechować się lekkością, co można nadać dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów i kolorów. Najlepiej sprawdzą się jasne fronty na wysoki połysk, które optycznie powiększą pomieszczenie.

Kuchnia na wymiar – maksymalne wykorzystanie przestrzeni i dopasowanie wysokości szafek

Optymalne wykorzystanie przestrzeni zasadne jest nie tylko w sytuacji mniejszych pomieszczeń kuchennych. Dotyczy ona wszystkich wnętrz, także i tych większych. Gotowe meble nie są w stanie zabudować wszystkich dostępnych zakamarków. Występowanie szpar czy dziur wygląda nieestetycznie oraz świadczą o słabym wykorzystaniu przestrzeni magazynowej. Kuchnia na wymiar pozwala na pełne zagospodarowanie wszystkich zakamarków i zrobienie z nich w pełni użytecznych szafek w postaci szafek cargo, schowków czy narożników.

Kuchnia na wymiar pozwala na indywidualne ustalenie wysokości zabudowy szafek dolnych, którą dostosowuje się do wzrostu osoby najczęściej korzystającej z kuchni. Najlepsza wysokość blatu roboczego to około 10 do 15 centymetrów poniżej zgięcia ręki w łokciu. Projekt na zamówienie pozwala samemu zdecydować czy dana szafka ma być wąska czy szeroka, czy wybieramy półki czy też szuflady. Pozwala to na dopasowanie szafek do naszych potrzeb i posiadanych przez nas przedmiotów, które chcemy w nich umieszczać.

Dodaj komentarz