Jak urządzić małe mieszkanko, gdy budżet ma się niewielki? Krótki poradnik o kreatywności, ale i możliwościach

Nie każdy ma duży i przestronny dom. Wiele osób mieszka w małym mieszkanku, co wcale nie oznacza, że nie może być ono urządzone stylowo. My idziemy o krok dalej i przedstawimy Wam ciekawe pomysły na modną aranżacje za niewielkie pieniądze. Oto nasz poradnik o kreatywności, ale i możliwościach.

Styl przez duże „S” w małym mieszkaniu przez małe „m”

Stylu i klasy nie można kupić, nawet dysponując dużymi pieniądzmi, dlatego też warto pamiętać, że to co stylowe nie musi być drogie, a to co drogie nie oznacza, że jest stylowe. Czasami potrzeba dużej dawki kreatywności, ale i pomysłowości i z niczego można zrobić coś. Dlatego też nie musicie wcale kupować nowych mebli, lecz wystarczy że wybierzecie się do komisu, gdzie dostępne są modele używane, ale wcale nie oznacza że są zniszczone. Czasami można kupić za śmiesznie małe pieniądze komody w estetyce retro. Ale warto zajrzeć na strych w domu rodziców czy dziadków, gdzie często można znaleźć prawdziwe skarby, a jak wiadomo babcia czy dziadek nie odmówią swoim wnukom, podobnie jak rodzice. Nawet jeżeli te rzeczy są już nadszarpnięte przez ząb czasu, to zawsze można je samodzielnie odnowić, albo nałożyć nową okleinę. Fakt czeka Was sporo pracy, ale efekty będą wprost imponujące. A swoją drogą takie meble są też unikalne i w żadnym stopniu nie są pospolite. Ciekawym pomysłem jest także wykonanie mebli samodzielnie, czyli technika DIY. Tutaj przyda się trochę sprytu, wyobraźni i zaangażowania. Ale nie musicie wcale robić mebli z płyt meblowych, lecz możecie wykorzystać palety. Polecamy Wam ponadto wybranie się na pchli targ, gdzie także za śmiesznie małe pieniądze możecie zakupić ciekawe rzeczy, choćby lampy z abażurem czy lampy wiszące.

Przytulność przez duże „P”

Małe mieszkanie powinno być przytulne, ale w żadnym wypadku nie może być zagracone. Dlatego też warto postawić raczej na minimalizm i nie przesadzać z ilością rzeczy. Otóż zamiast gresu czy podłogi w panelach, możecie postawić na wykładzinę dywanową, ewentualnie gumolit, który imituje drewno. Jedna i druga opcja jest zdecydowanie tańsza niż gres, płytki winylowe czy też podłoga z żywicy epoksydowej. Jedyne na czym nie możecie w tym przypadku oszczędzać to oczywiście farba, wszak te tanie nie tylko nie kryją, ale lubią się kruszyć, a jakby tego było mało to jeszcze nie są zmywalne. W mieszkanku o niewielkiej kubaturze polecamy Wam stawianie na jasne kolory, które nie pomniejszą optycznie pomieszczenia.

Dekoracje tworzą klimat

Nie od dziś wiadomo, że to dekoracje w dużej mierze tworzą klimat, ale i nadają pomieszczeniom charakteru. Dlatego też w żadnym mieszkaniu nie może zabraknąć różnych dekoracji. Naszym zdaniem świetnym pomysłem są ramki Passe Partout, które kosztują niewiele, a przy tym są ultra modne. Możecie między nie włożyć ulubione zdjęcia, rysunki dzieci, a także Wasze dzieła. Warto także ustawić takie trzy ramki w rzędzie i oprawić w nie plakaty z hasłami motywacyjnymi. Polecamy Wam zakup naszym zdanie najlepszych ramek passepartout w sklepie sklepzramami.pl. Znajdziecie tam nie tylko korzystne ceny, ale także wysoką jakość i ogromny wybór. Warto także postawić na dekoracje w formie drewnianych napisów, a nawet świeczników, np. tych pięcioramiennych, które dodają wnętrzu nutę glamour. Jeżeli chcecie choć trochę optycznie powiększyć przestrzeń, to na ścianie zawieście lustra w ozdobnych ramach.

Coś wygodnego i dla każdego

Dom powinien zapewniać ergonomię, nawet jeżeli domem jest mieszkanie. Dlatego też nie może w nim zabraknąć miejsca, które będzie sprzyjało relaksowi. Jeżeli nie macie miejsca na szezlong, to zakupcie mały fotel typu uszak. A na nim połóżcie wygodną poduszkę typu fluffy oraz koc. Będziecie mogli w tym miejscu usiąść i się odprężyć, czy w zimowe wieczory relaksować się z kubkiem gorącego kakao.

Koniecznie skorzystajcie z naszych pomysłów i rad, dzięki temu Wasz dom nie będzie tylko zwykłym mieszkaniem, lecz stanie się przestrzenią, w której z przyjemnością będziecie spędzać czas i się relaksować z gronie najbliższych. I tutaj budżet nie jest przeszkodą.

Dodaj komentarz