Jak zabezpieczyć garaż przed włamaniem?

W garażu zwykle trzymamy samochód, ale i bardzo wiele innych wartościowych przedmiotów. Wiele osób stosuje bardzo prowizoryczne i proste w obejściu sposoby zabezpieczenia tych pomieszczeń. Dlatego też garaże cieszą się dużym zainteresowaniem wśród włamywaczy. Aby odpowiednio zabezpieczyć garaż przed włamaniem należy zastosować sprawdzone i skuteczne mechanizmy zabezpieczające. Chcesz uniknąć kradzieży cennych przedmiotów? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Włamanie do garażu – czy warto się chronić?

Wiele osób uważa, że problem jest wyolbrzymiony i nikt już dzisiaj nie odważa się włamywać do garaży, chociażby ze względu na wszechobecny monitoring. Niestety, włamania do garażu to wciąż bardzo popularne zjawisko. Najbardziej narażeni są właściciele posesji oddalonych od miasta oraz Ci, którzy posiadają garaż w pewnej odległości od domu.

Istnieje kilka skutecznych sposobów na zabezpieczenie garażu przed włamaniem, warto jednak pamiętać o tym, że złodzieje też się uczą i opracowują nowe metody. Dlatego też warto postawić na zastosowanie kilku rozwiązań. Dobrze dobrana wkładka na klucz, która stanowi nie lada wyzwanie dla włamywacza i odpowiedni system alarmowy w połączeniu pozwolą skutecznie odstraszyć lub wykryć złodzieja.

Jak zabezpieczyć garaż przed włamaniem?

Złodzieje mają wiele metod włamań i potrafią dostać się do budynku niemal bezszelestnie używając skutecznych narzędzi. Chcąc chronić cenne rzeczy, warto stosować kilka form zabezpieczeń.

LOB Master Key –  skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem

System jednego klucza ma wiele zalet, między innymi takie, że potrafi zamienić ciężki pęk kluczy w jeden, który otwiera wszystkie zamki. LOB Master Key stanowi bardzo skuteczne rozwiązanie zabezpieczające przed włamaniem, ponieważ skonstruowany jest według najwyższej klasy zabezpieczeń i odporności na korozję. Klucze z tej kategorii są odporne na manipulacje, wiercenie czy wyrywanie bębenka, dzięki czemu włamywacz napotyka najczęściej nieprzekraczalną dla siebie barierę.

Alarm antywłamaniowy

Solidna kłódka może odstraszyć złodzieja lub opóźnić jego działania. W tym drugim przypadku przyda się coś co poinformuje nas o próbie włamania, abyśmy mogli odpowiednio zareagować. Do tego służy system alarmowy.

Zabezpieczenia antywłamaniowe

Poza kłódką i systemem alarmowym, może sprawdzić się również zakup solidnej bramy oraz system monitoringu, który skutecznie odstraszy złodzieja. Jeżeli przetrzymujesz w garażu bardzo cenne rzeczy warto również pomyśleć o zamontowaniu światła wykrywającego ruch czy zamontowaniu tablicy informującej, że dany obiekt jest chroniony przez agencję. Włamywacz straci trochę rezonu i być może zrezygnuje z próby włamania.

Dodaj komentarz