Czym są schody zabiegowe?

Schody wykorzystywane w domach jednorodzinnych mają bardzo wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim pozwalają nam szybko dostać się na wyższe piętro, wykorzystując tylko siłę naszych mięśni. Są też bezpieczne, dzięki odpowiednio wyprofilowanym stopniom, barierce ochronnej, a także specjalnej konstrukcji. Jednym z rodzajów tego typu rozwiązań są schody zabiegowe, które nie mają jednak nic wspólnego z zabiegami lekarskimi czy chirurgicznymi. Chodzi jedynie o ich charakterystyczny kształt i sposób, w jaki są użytkowane.

Skąd taka nazwa schodów?

Jeżeli spojrzymy na klatkę schodową w dowolnym bloku, zauważymy że schody posiadają co jakiś czas charakterystyczne spoczniki. Pozwala to na złapanie oddechu przed pokonaniem kolejnej partii schodów, a więc dla osób starszych jest to rozwiązanie idealne. Schody zabiegowe mają inną konstrukcję, nie posiadają one spocznika. Nazwa wzięła się z tego, że kolejne stopnie charakterystycznie skręcają się, przez co możliwe jest uzyskanie szybszego czasu wejścia na górę, a jednocześnie konstrukcja zajmuje mniej miejsca. Dlatego też w wielu mniejszych domach właściciele decydują się właśnie na montaż schodów zabiegowych, a nie klasycznych spocznikowych. Jak widać nie mają one nic wspólnego z zabiegami lekarskimi, nie są też przeznaczone jedynie dla tych osób, które na przykład są w trakcie rehabilitacji. Trzeba jednak wiedzieć, że brak spocznika wymaga większej sprawności fizycznej, stąd schody tego typu poleca się przede wszystkim w tych domach, gdzie nie mieszkają osoby mające kłopoty z poruszaniem się.

Kwestia ceny i montażu

Zakup schodów zabiegowych możliwy jest niemalże w każdym markecie budowlanym. Warto jednak zdecydować się na zakup online, ponieważ w ten sposób możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Trzeba wiedzieć, że kupowanie w sieci powoduje, że po drodze odprowadzane są o wiele niższe podatki. Stąd możliwość oferowania klientom atrakcyjnych cen towarów, takich jak wspomniane schody. Wszystko zostanie do nas przywiezione kurierem, a przesyłka nierzadko jest zupełnie darmowa. Możemy również zdecydować się na wynajęcie ekipy montażowej, a czasami usługa taka również wliczona jest w cenę samego produktu. Schody zabiegowe nie są jednak w żadnym stopniu trudne do samodzielnego montażu, możemy bez problemu wykonać tą pracę z wykorzystaniem podstawowych narzędzi. Wystarczy jedynie odrobinę umiejętności majsterkowicza, by poradzić sobie z tą kwestią śpiewająco. Natomiast korzystając z pomocy profesjonalistów możemy liczyć na błyskawiczne wykonanie usługi.

Dodaj komentarz