Czy wciąż jest moda na lampy w stylu vintage?

Zastanawiasz się, czy wciąż warto inwestować w akcesoria vintage? Szukasz pomysłu na aranżację mieszkania i nie wiesz, czy warto dodać do niego lampę vintage? A może chcesz się dowiedzieć, czym właściwie charakteryzuje się moda vintage wśród lamp? Sprawdź, co warto wiedzieć o lampach w stylu vintage, kiedy warto w nie inwestować i z czym łączyć, żeby zawsze się pięknie prezentowały.

Czy warto inwestować w lampy vintage?

Styl vintage obejmuje zarówno nowe, jak i stare przedmioty, które swoją estetyką nawiązują do minionych epok, na przykład do lat 60, czy 80. Moda vintage obejmuje zarówno ubrania, dodatki i buty, jak i przedmioty użytkowe, czyli design. Produkty vintage cechują się niepowtarzalnym urokiem, są inspirowane nostalgią za minionymi latami. Elementy vintage to także przywracanie do użytku dawno zapomnianych akcesoriów lub po prostu silna inspiracja ich wyglądem, przy tworzeniu nowych projektów.

Moda vintage nie traci na popularności, bo są to elementy kolekcjonerskie i po prostu wyjątkowe. Jednym z najciekawszych i łatwych do zaaranżowania produktów, jest lampa vintage. Lampy w tym stylu mogą być wiszące lub stojące, lampę vintage można bez problemu postawić na swojej szafce nocnej lub stoliku. Taki niewielki element wspaniale uzupełnia i wzbogaca wnętrze, nadając mu jedynego w swoim rodzaju charakteru.

Jak stylizować lampy vintage?

Jest wiele sposobów, na które można zaaranżować lampę vintage w swoim pomieszczeniu. Pierwszym krokiem jest rozeznanie się w tym, jaka lampa vintage najlepiej będzie pasowała do posiadanego wystroju. W przypadku pomieszczeń minimalistycznych bardzo łatwo wkomponować każdą lampę niezależnie od jej koloru, czy kształtu. Wybierając lampę, warto zacząć od wyboru jej koloru. Jeśli lampa vintage ma się wyróżniać czymś więcej niż tylko swoim fasonem, można postawić na mocne kolory, które ostatnio są w modzie. Lampa z czerwonym lub żółtym szkłem to świetne nawiązanie do stylistyki lat 80, a do tego znakomity gadżet.

Lampy vintage to także niewielkie, minimalistyczne modele, które dobrze łączą się także z wystrojem wnętrz pełnym przepychu, jak na przykład z ostatnio modnym stylem cluttercore. Lampy vintage są wspaniałym uzupełnieniem dla takiego maksymalizmu z uroczymi dodatkami.

Każda lampa może być też po prostu funkcjonalna, a nie tylko dekoracyjna. Lampy vintage to także proste projekty, które zapewniają nie tylko dużo światła, ale także umożliwiają koncentracje tego światła na wybranych elementach pomieszczenia.

Dodaj komentarz