Zwalczanie mrówek w ogrodzie – czy środki chemiczne poradzą sobie lepiej niż tradycyjne sposoby?

mrowkiPrawdopodobnie każdy posiadacz ogrodu prędzej czy później będzie borykał się z inwazją mrówek. Pojawiają się wręcz znikąd, natomiast ich zwalczanie okazuje się prawdziwą udręką. Całe szczęście, istnieją metody gwarantujące skuteczne zwalczanie mrówek. Czy mowa o środkach chemicznych ze sklepu? A może o profesjonalnych preparatach stosowanych przez specjalistów? Czy można przeprowadzić skuteczne zwalczanie mrówek domowymi sposobami? Porównaliśmy dostępne metody, aby rozwiązać w tej kwestii wszelkie wątpliwości.

Czym zwalczyć mrówki – przegląd dostępnych metod

Wiele osób zastanawia się, jak zwalczyć mrówki. Dostępnych metod jest dzisiaj bardzo wiele. Przede wszystkim istnieją profesjonalne firmy, takie jak firma Stander oferująca skuteczne zwalczanie mrówek. Ponadto, zwalczanie mrówek ogrodowych można przeprowadzić również przy użyciu ogólnodostępnych środków chemicznych.

Często można je dostać nawet w supermarkecie. Istnieją też różne naturalne metody walki z owadami. Jednak czym zwalczyć mrówki, aby pozbyć się wszystkich osobników? Statystyki wskazują, że tylko specjalistyczne preparaty gwarantują sukces w każdej sytuacji.

Profesjonalne zwalczanie mrówek – dlaczego jest najskuteczniejsze?

Fachowcy najlepiej radzą sobie z mrówkami z kilku powodów. Niewątpliwie należy tu wymienić:

  • specjalistyczne środki, niedostępne w sklepach,

  • profesjonalny sprzęt,

  • wiedzę specjalistów odnośnie tego, jak przeprowadzać proces zwalczania mrówek,

  • doświadczenie fachowców.

Profesjonalne metody zwalczania mrówek zostały opracowane przez fachowców na podstawie wiedzy naukowej i wieloletniego doświadczenia. Dzisiaj najpowszechniej stosuje się żelowanie. Wystarczy tylko rozłożyć preparat w odpowiednich miejscach. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich lokalizacji?

To już pierwsza kwestia, z którą laik mógłby nie dać sobie rady. Natomiast fachowiec wie doskonale, w których miejscach powinien pojawić się żel, aby zwalczanie mrówek dało dobre rezultaty. Po drugie, żel zawiera specjalistyczny, mocny środek na mrówki i inne owady. Co więcej, w jego składzie znajdują się również feromony. Mowa o substancjach, które, jak odkryto, wabią mrówki.

Mrówki w domu – jak zwalczać alternatywnymi sposobami?

Nie każdy chce korzystać z profesjonalnych metod, ani nawet ogólnodostępnych preparatów chemicznych, kiedy pojawią się u mrówki w domu. Jak zwalczać owady naturalnymi sposobami? Pewną skuteczność wykazuje sok z cytryny. Ponadto, mrówki są odstraszane przez liście pomidora oraz mięty.

Warto jednak pamiętać, że wszystkie te metody nie są w stu procentach skuteczne. Powodują one, że mrówki na pewien czas może nam nieco odpuszczą, jednak na pewno nie doprowadzimy w ten sposób do całkowitej likwidacji kolonii.

Zwalczanie mrówek ogrodowych również przynosi oczekiwane rezultaty tylko wtedy, kiedy stosuje się profesjonalne metody. Warto w tym miejscu podkreślić, że skuteczne zwalczanie mrówek specjalistycznymi środkami jest w pełni bezpieczne dla człowieka.

Dodaj komentarz