Top akcesoriów pomocnych w domowym ogrodzie 

ogrod akcesoria

Posiadanie przydomowego ogrodu wiąże się z koniecznością regularnego przeprowadzania prac pielęgnacyjnych. Mowa tutaj przede wszystkim o nawadnianiu roślin oraz strzyżeniu trawy. Aby ułatwić sobie obowiązki związane z dbaniem o ogród, warto zaopatrzyć się w kilka akcesoriów. Jakie narzędzia są szczególnie przydatne i na co zwracać uwagę, wybierając je?

Jakie akcesoria do nawadniania ogrodu wybierać? 

Dobór akcesoriów do nawadniania ogrodu powinien być uzależniony przede wszystkim od tego, jakie rośliny są w nich hodowane. Jednak niezależnie od tego, czy znajdują się tam dekoracyjne drzewa, czy może owoce i warzywa, jedną z kluczowych kwestii jest nawadnianie. O to, jakie produkty mogą się do tego przydać, spytaliśmy specjalistę z internetowego sklepu z asortymentem ogrodniczym Arsen, który wyjaśnił:

– Jeśli chodzi o akcesoria do nawadniania roślin, to najważniejszy jest wąż ogrodowy. Wybierając go, dobrze zwrócić uwagę na to, aby był odpowiednio długi, miał kilka warstw i był wykonany z dobrej jakości materiałów. W ogrodzie mogą się przydać również zraszacze. Dużym zainteresowaniem wśród naszych Klientów cieszą się między innymi produkty wahadłowe, które zapewniają równomierne i precyzyjne nawadnianie bez tworzenia kałuż. Oprócz tego ogrodnicy nierzadko decydują się na zakup myjek ciśnieniowych oraz pomp do czystej i brudnej wody.

Jakie inne akcesoria mogą się przydać w przydomowym ogrodzie?  

Trudno wyobrazić sobie przydomowy ogród bez zadbanego trawnika. Aby skutecznie o niego zadbać, przyda się przede wszystkim kosiarka elektryczna albo inne urządzenie do strzyżenia. Wśród maszyn ogrodniczych niezbędnych do pielęgnacji ogrodu można znaleźć też aerator elektryczny czy nożyce akumulatorowe. Na uwagę zasługują również narzędzia ogrodowe, które pomogą zadbać o przydomową przestrzeń. Przydatny może okazać się na przykład opryskiwacz do roślin. Warto zainwestować również w pikownik, który sprawdzi się podczas sadzenia małych sadzonek. Piła ogrodowa to z kolei produkt przeznaczony do usuwania łatwo dostępnych gałęzi. Aby zadbać o ogród, dobrze też zaopatrzyć się w wycinak oraz wyrywacz do chwastów.

Jeśli znajduje się w nim zbiornik wodny, to z pewnością przyda się sito do czyszczenia stawu. Nie sposób nie wspomnieć też o gadżetach do grillowania czy przygotowywania mięsnych wyrobów. Mowa tutaj na przykład o hakach do wędzarni, zrębkach wędzarniczych oraz o szczotce drucianej do czyszczenia grilla. Taki zestaw z pewnością pozwoli na komfortowe rodzinne biesiadowanie i spędzanie wolnego czasu w zadbanym przydomowym ogrodzie.

Dodaj komentarz